رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران از انعقاد قرارداد اورهال هزار و ۴۰۰ دستگاه اتوبوس در پایتخت خبر داد.

سید محمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه قرارداد اورهال هزار و ۴۰۰ دستگاه اتوبوس در سال گذشته منعقد شده بود، اظهار کرد: قرار بر این بود طی دو سال این اتوبوس‌ها اورهال شوند و به ناوگان برگردند.

وی با اعلام اینکه بیش از ۵۰۰ دستگاه تاکنون اورهال شده و بازسازی مابقی نیز امسال تکمیل خواهد شد، تصریح کرد: در روز‌های پایانی سال قبل با احتساب اتوبوس‌های اورهال شده و اتوبوس‌های نو، تعداد دستگاه‌های فعال ناوگان دو هزار و ۵۰۰ دستگاه بود.

آقامیری با بیان اینکه سیستم سرمایشی برخی اتوبوس‌ها کاملاً از بین رفته بود و قابلیت نوسازی نداشت، یادآور شد: بنای ما بر این بود که اتوبوس‌ها نو جایگزین این اتوبوس‌ها شوند. حتی سیستم سرمایشی تعدادی از اتوبوس‌های اورهال شده قابلیت تعمیر نداشت که این موارد با اتوبوس‌های جدید جایگزین خواهند شد.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه سیستم گرمایشی این اتوبوس‌ها سالم است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این اتوبوس‌ها در تابستان قابلیت استفاده ندارند، در فصول سرد مورد استفاده قرار خواهند گرفت؛ در واقع اتوبوس‌هایی که سیستم سرمایشی معیوب دارند، کنار گذاشته می‌شوند، اما به طور کامل از رده خارج نخواهند شد.

به گزارش شهر وی ادامه داد: چند متروباس در سطح شهر فعال بود که با توجه به اینکه سیستم سرمایشی ضعیفی داشتند و مطابق با وضعیت آب و هوایی تهران طراحی نشده اند، در فصل تابستان قابلیت استفاده ندارند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار