رئیس کل سازمان سرمایه‌ گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران گفت: در طول سه سال گذشته ۱۱ پروژه و عملیات اقتصادی با کشور‌های همسایه که پیش از این با کشور‌های همسایه متوقف شده بود از سرگرفته شد.

علی فکری  معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران در برنامه رادیو اقتصاد با بیان اینکه مهم‌ترین اقداماتی که در دولت سیزدهم انجام شد موضوع اتخاذ توسعه سیاست‌های اقتصادی  با کشور‌های همسایه بود که این موضوع را حوزه اقتصادی کشور با جدیت دنبال کرد گفت: حضور هیئت‌های خارجی و برنامه ریزی برای سفر‌های خارجی یکی از مهم‌ترین سیاست‌ها  در حوزه اقتصادی کشور بود که از طریق خنثی سازی تحریم‌ها انجام شد.

وی افزود: توسعه روابط اقتصادی به عنوان یکی از اولویت‌ها در دولت بود به طوری که کشور روسیه جزو اولین‌ها در حوزه سرمایه گذاری خارجی  ایران بود و بعد از آن چین به عنوان بزرگترین سرمایه گذاری خارجی محسوب شد.

او با بیان اینکه پیگیری برای انجام  قرار داد‌ها از مهم‌ترین اقداماتی بود که در طی این مدت انجام شد افزود: رفع موانع داخلی برای انجام قرارداد‌ها به ویژه در حوزه سرمایه گذاری برای نفت و گاز از جمله موضوعاتی بود که در حوزه سیاست‌های اقتصادی  صورت گرفت.  

فکری با بیان اینکه از سر گیری برای سرمایه گذاری در بانک توسعه اسلامی در همین دوره از طریق رایزنی‌ها انجام شد گفت: در این مدت ۱۱ پروژه عملیات اجرایی که پیش از این متوقف شده بود از سر گرفته شد و این موضوع یکی از  اولویت‌های اصلی برنامه‌های اقتصادی دولت به شمار می‌رود.  

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار