هوای ۴ شهر خوزستان در وضعیت قرمز و نارنجی آلودگی

براساس داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور هوای ۴ شهر در استان خوزستان در وضعیت قرمز و نارنجی آلودگی قرار گرفت.

براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ صبح براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه‌های شهر اهواز شامل استانداری، نیوساید و پادادشهر به ترتیب با شاخص‌های ۱۵۲، ۱۵۳ و ۱۵۳ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم و قرمز قرار دارد.

همچنین وضعیت هوای خرمشهر۱۱۰، شوشتر ۱۱۵ و هندیجان ۱۴۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

در این مدت هوای شهر‌های آبادان، امیدیه، اندیمشک، ایستگاه‌های حفاری و اداره کل محیط زیست اهواز، بهبهان، دزفول، رامشیر، شادگان، شوش، ماهشهر و شرکت نفت مسجدسلیمان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

هوای هیچ شهری امروز سالم و پاک گزارش نشده است.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.