در جریان معاملات امروز ۵ خرداد ثبت شد؛

خروج ۶۰۹ میلیارد تومانی نقدینگی حقیقی‌ها در روز قرمز شاخص‌های بازار سرمایه

کارشناس بازار سرمایه گفت: امروز ۵ خرداد حجم معاملات ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون برگ سهم با ارزش معاملاتی ۱،۸۹۶ میلیارد تومان بود.

کوروش آسایش کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شاخص کل امروز با کاهش ۱۶,۹۶۸ واحدی و ثبت ۰.۸ درصد کاهش به ۲,۰۹۷,۱۷۵ واحد رسید و این در صورتی بود که شاخص کل هموزن نیز با کاهش ۴,۳۰۲ واحدی و ثبت ۰.۶۲ درصد منفی به ۶۸۹,۶۵۵ واحد رسید.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه اظهار کرد: در رابطه با سهام و حق تقدم مربوط به معاملات خرد امروز حجم معاملات ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون برگ سهم با ارزش معاملاتی ۱,۸۹۶ میلیارد تومان بود. همچنین سرانه خرید حقیقی‌ها ۱۴ میلیون , ۸۰۰ هزار تومان و سرانه فروش ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود که شاهد خروج ۶۰۹ میلیارد تومان پول اشخاص حقیقی از سهام و حق تقدم بودیم.

او افزود: امروز ۹۱ درصد بازار یعنی ۶۶۵ نماد منفی و ۹ درصد بازار یعنی ۶۹ نماد کار خود را با مثبت به پایان رساندند. بیشترین ورود پول مربوط به صنعت زراعت به میزان ۳ میلیارد تومان و بیشترین خروج پول مربوط به صنعت خودرو با ۸۴ میلیارد تومان خروج پول بود.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه می‌گوید: عدم اعتماد چند ساله سرمایه گذاران به بازار و همچنین اتفاقات اخیر در کنار عدم شفافیت از سیاست‌ها، باعث ایجاد هیجان در تمامی صنایع شده است. شاید بتوان بیان داشت دیگر انگیزه ای برای خرید سهام وجود نداشته و در سمت فروش نیز فروشندگان خسته از وضعیت چند ساله و اشخاصی که به پول نیاز دارند قرار دارند.

خبرنگار: کیمیا قلی‌پور 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۰ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
اولویت اول من بورس است
آخرین اخبار