عضو شورای شهر تهران گفت: حرکت به سمت برقی‌سازی حمل و نقل عمومی، بخش قابل توجهی از آلودگی هوای تهران را کاهش می‌دهد.

نرگس معدنی‌پور با اشاره به قرارداد شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل عمومی با شرکت‌های چینی اظهار کرد: یکی از نیاز‌های اساسی کلانشهر‌هایی مانند تهران که با معضلات آلودگی هوا و ترافیک مواجه هستند، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و برقی‌سازی آن است.

وی ادامه داد: حرکت به سمت برقی‌سازی حمل و نقل عمومی، بخش قابل توجهی از آلودگی هوای تهران را کاهش می‌دهد و ورود واگن‌های مترو باعث افزایش سهولت و سرعت تردد مسافران مترو و در نتیجه افزایش اقبال عمومی برای استفاده از مترو می‌شود که این امر نیز به کاهش ترافیک منجر خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: اولویت شورای شهر تهران در دوره فعلی نیز توجه به حمل و نقل عمومی است و گواه آن، لحاظ کردن بیشترین بودجه برای این حوزه طی دو سال اخیر است؛ در کنار رویکردی که در شورای شهر حاکم است، عقد قرارداد با شرکت‌های چینی نیز می‌تواند توسعه سریع‌تر حمل و نقل عمومی را محقق کند. 

وی افزود: این در حالی است که در این قرارداد فرصت استفاده از یوزانس فراهم شده و هماهنگ‌های لازم با بخش‌های دولتی برای آن صورت گرفته است؛ قاعدتاً ما نیز به عنوان نمایندگان مردم در شورای شهر باید از این اقدام شهرداری حمایت کنیم. 

معدنی‌پور با بیان اینکه باید به برطرف شدن موانعی در مسیر تحقق این قرارداد وجود دارد، کمک کنیم، متذکر شد: انجام این کار با وجود تحریم‌ها، کار آسانی نبوده و بنده به عنوان عضو شورا معتقدم باید برای به سرانجام رسیدن این قرارداد کمک کنیم. 

وی با اشاره به اینکه دولت در مسیر این قرارداد به مدیریت شهری کمک کرده است، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد تعامل و همکاری بین شهرداری و دولت همچنان برقرار است و مسیر درست خود را طی می‌کند که امیدواریم زودتر به نتیجه برسد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار