برنامه اجرا‌ی سالن‌های اداره کل هنر‌های نمایشی اعلام شد

 برنامه اجرا‌های خرداد‌ماه ۱۴۰۳ تالار‌های نمایشی مجموعه تئاترشهر، تالار هنر و تماشاخانه سنگلج اعلام شد. 

برنامه اجرا‌های خرداد‌ماه تالار‌های نمایشی سه تالار نمایشی این اداره کل با ۹ نمایش صحنه‌ای در تالار‌های تئاترشهر، تالار هنر و تماشاخانه سنگلج اعلام شد.

در تالار اصلی از ۲۹ فروردین‌ماه نمایش «گالیله» نوشته اریک برتولت برشت، ترجمه حمید سمندریان و کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور، ساعت ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۱۲۰ دقیقه، قیمت ۲۰۰ و ۲۵۰ و ۳۰۰ هزار تومان در سالن اصلی به صحنه می‌رود. فرهاد آییش، صدف اسپهبدی، نورا هاشمی، محمد نادری، حمید رحیمی، شهروز دل‌افکار، آرش فلاحت‌پیشه، محمد معتضدی، اشکان صادقی، سامان کرمی و علیرضا مویدی در این نمایش، ایفای نقش می‌کنند. نمایشنامه «گالیله» درامی است از یک بخش تاریخی زندگی دانشمندی است که اثبات می‌کند خورشید ثابت است و این زمین است که دور آن می‌چرخد... 

در تالار چهارسو نیز نمایش «توو» به نویسندگی و کارگردانی محمدمتین اوجانی از ۷ خردادماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۷۰ هزار تومان، در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود. در این نمایش، هدا ناصح و محمدمتین اوجانی به عنوان بازیگر حضور دارند در خلاصه نمایش «توو» امده است: شما هم میخواین برید توو؟ دیگه مثل قدیما نیست، خیلی سخت شده توو رفتن، باید پیگیر بود! 

همچنین در همین تالار چهارسو، نمایش «شاید» به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل نجار، از ۷ خرداد ماه، ساعت ۲۰ به مدت ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۷۰ هزار تومان به صحنه می‌رود. در این نمایش که به مساله مهاجرت نخبگان می‌پردازد، بهروز پناهنده، الهه شه پرست، پیمان محسنی، مینا شفیعی، شیما حکیم پور، علی اکرمی و امیر موسی کاظمی ایفای نقش می‌کنند. 

نمایش «بیرون پشت در» نوشته محمد رحمانیان‌ثابت به کارگردانی پرهام خاکزاد، با بازی سجاد میر، ناهید عساکره، سعید گیلاسی، فربد صدیقی، علیرضا دماوندی و مهدی حبیبی از ۲۴ اردیبهشت‌ماه در تالار قشقایی روی صحنه رفته است. این نمایش ساعت ۱۸ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۷۰ هزارتومان میزبان مخاطبان است. نمایش «بیرون پشت در» درباره سربازی است که مرگ هم او را پس می‌زند. 

در تالار سایه نیز نمایش «گربه جان» بر اساس داستانی از هوشنگ مرادی کرمانی (گربه از مجموعه قصه‌های مجید) به کارگردانی حسین علی‌کرمی، از ۲۶ اردیبهشت ماه، ساعت ۲۰:۱۵، مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۴۰ هزارتومان به صحنه رفته است و در آن حسن علی‌کرمی، مهربان علی‌کرمی، هانیه تجریشی، محمد علی‌کرمی، فرخ مرادی آهنی، خاطره حیات داودی، عذری محمداسمعیل (صدای بی‌بی) به عنوان بازیگر حضور دارند. نمایش «گربه جان» اقتباسی از داستان «گربه» اثر هوشنگ مرادی کرمانی از مجموعه داستان‌های قصه‌های مجید است. نمایش از جایی آغاز می‌شود که مجید مرد بزرگی شده و همه چیز برایش تغییر کرده است. تلاقی حال و گذشته شخصیت مجید، بنای اصلی نمایش «گربه جان» را شکل داده است.

همچنین نمایش «دوازده سی و شش» نوشته و به کارگردانی امید دانشوران از ۲۵ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۸:۱۵، مدت زمان ۵۵ دقیقه و قیمت بلیت ۱۶۰ هزار تومان در تالار سایه روی صحنه رفته است و در آن زهره محمدی, امیر نصیری و امید دانشوران ایفای نقش می‌کنند در خلاصه این نمایش آمده است: در سازمان سفیدکننده یک لکه سیاه پیدا شده است و داستان، دقیقاً از همین‌جا شروع می‌شود! 

کارگاه نمایش از ۲۵ اردیبهشت‌ماه، ساعت ۱۹ میزبان نمایش «اتاق ورونیکا» نوشته آیرا لوین و به کارگردانی النا امیدی با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۱۰ هزار تومان شده است. در نمایش «اتاق ورونیکا»، نگار بابائی، النا امیدی، مهرشاد امینی و سیدعلی جدا به عنوان بازیگر ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش «اتاق ورونیکا» آمده است: ورونیکا تا ابد در این اتاق حبس است. 

تماشاخانه سنگلج

در تماشاخانه سنگلج نمایش «جادوی شهرزاد» نوشته شهناز روستایی و کارگردانی احمد دهقان از ۹ اردیبهشت‌ماه، ساعت ۱۸، مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان به صحنه رفته است. در این اثر نمایشی رعنا زرگرزاده، آرتمیس دشتی، نازنین دیده‌ور، زهرا عسگری، رضا حکمی، عباس سلطانی، شاهو فلاحی، علی مختاری، شیدا شلالوند و بهزاد حاجی‌حسنی به عنوان بازیگر حضور دارند. کارگردان نمایش در توضیح آن آورده است: هزار شب از ورود شهرزاد به کاخ ملک گذشت و ماجرا رسید به شب هزار یکم...

تالار هنر

در تالار هنر نیز نمایش «انگشتر اسرارآمیز» نوشته آتسا شاملو به کارگردانی میثم یوسفی از ۲ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۹ با مدت زمان ۵۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان به صحنه رفته است. در این نمایش بازیگرانی همچون ناصر احمدی فر، عاطفه بحرالعلوم طباطبایی, مریم خاکسار تهرانی، محسن قصری، مینا مقامی زاده و شراره یوسفی به ایفای نقش می‌پردازند. در خلاصه داستان این نمایش آمده است:در شب تولد شاهزاده که مصادف با شب یلداست، شاهزاده دستور می‌دهد هر کس یک سبد گل پامچال بهاری برایش بیاورد، او هم در ازای آن یک سبد سکه طلا به عنوان جایزه خواهد داد. بهار هم به اصرار «خانوم‌جون» و «یدونه» به جنگل می‌رود تا گل پامچال بهاری پیدا کند و گرنه حق برگشت به خانه را نخواهد داشت...

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.