برداشت جو در مزارع استان تهران به ۵ هزارهکتار رسید

رئیس جهاد کشاورزی تهران از آغاز برداشت جو در مزارع استان تهران از ۲۰ اردیبهشت‌ماه خبر داد.

جبرئیل برادری رئیس جهاد کشاورزی تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از آغاز برداشت جو در مزارع استان از ۲۰ اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: تاکنون حدود ۵هزارهکتار از مزارع جو برداشت شده است.

او با بیان اینکه بخش‌های جوادآباد شهرستان ورامین و فشافویه شهرستان ری قطب تولید جو در سطح استان تهران به شمار می‌روند، افزود: از هفته آینده پیش بینی می‌شود که روند برداشت گندم از مزارع آغاز شود.

برادری ادامه داد: باتوجه به برگزاری جلسات مستمر خرید محصولات اساسی و هماهنگی‌های لازم با سایر دستگاه‌های دخیل در خرید و حمل محصولات استراتژیک، برنامه ریزی‌ها با ۱۰ مرکز خرید گندم و دو مرکز خرید کلزا در سطح استان انجام شده است.

او با بیان اینکه تسهیل فرآیند خرید با حضور ناظرین در این مراکز تا پایان فصل برداشت ادامه خواهد داشت، گفت: هم اکنون مراکز خرید دولتی، سیلوی تهران و سیلو‌های شهرستان‌های مجاور آماده تحویل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان است و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

برادری تاکید کرد: بیش از ۴۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران به کشت گندم اختصاص یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: بیشترین اراضی زیر کشت گندم و جو در استان تهران در شهرستان‌های ری و ورامین است که بیشترین میزان تولیدی گندم و جو در این ۲ شهرستان برداشت می‌شود.

او درباره میزان آفات در اراضی گندم و جو در استان تهران گفت: با اقدامات و برنامه ریزی مناسب در سال گذشته سم‌زدگی مزارع گندم صفر و عاری از هرگونه آلودگی بود که امسال نیز با اقدامات مراقبتی و حفاظتی مناسب تلاش شده که این اراضی از هر گونه آفت و سموم ایمن باشند.

خبرنگار: آزاده محبی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار