وزیر دادگستری:

شهید رئیسی، مدیری در تراز نظام اسلامی بود

رحیمی گفت: شهید رئیسی مدیری در تراز نظام اسلامی و آینه تمام نمای مسئول نظام اسلامی منطبق بر مفاد قانون اساسی بود.

امین حسین رحیمی وزیر دادگستری در نشست تصویربرداری از حکمرانی متعالی بر تراز سنت حکمرانی شهید جمهور گفت: گرچه آن فقدان و نعمت بزرگ از دست رفته است ولی به لحاظ سعه وجودی این شهید عزیز و یارانش، طوری شده که با رفتنشان ادامه دارد و این ظرفیت برای نظام جمهوری اسلامی به وجود آمده است.

وی افزود: به عنوان عضو کوچک از دولت و اینکه سال‌ها از نزدیک با آیت الله رئیسی کار کردم، حرکتی که مردم انجام دادند ما را مدیون‌تر کرد. حرکت مردم خیلی مسئولیت ما را سنگین‌تر کرد؛ ما که می‌گوییم نه فقط اعضای دولت (ما که منتسب به شهید جمهور هستیم وظیفه مان سنگین‌تر است) بلکه همه مسئولین، مسئولیتشان سنگین‌تر شد.

رحیمی ادامه داد: بعد از این قضایایی که پیش آمده و انتخابات نمودش بود، ما احساس کردیم سرمایه اجتماعی کم شده و احساس می‌شد که درخت انقلاب یک کم در بعضی از موارد از جمله مشکلات اقتصادی که مردم دارند و رفتار‌های غلطی که بعضا ما مسئولین داشتیم؛ بعضی برگ‌هایش پژمرده شده است ولی شهادت رئیس‌جمهوری و انقلابی که ایجاد شد؛ مثل آبیاری به این درخت انقلاب بود. 

وی افزود: ما دولتی‌ها عهد کردیم تا زمانی که این مسئولیت را داریم با تمام توان و به طور مضاعف به مردم خدمت کنیم و کارهایشان را انجام دهیم و هر زمانی که این مسئولیت را نداشتیم؛ در هر جایگاهی که بودیم حتی به عنوان یک شهروند عادی همواره خود را مدیون این حرکت مردم می‌دانیم. 

وزیر دادگستری گفت: واقعا این حرکت مردم و حضورشان و همدردیشان یک احساس تکلیفی برای مسئولین به مراتب ایجاد کرده که به نوبه اعضای دولت این عهد را بستیم که با تلاش مضاعف تا زمانی که دولت ما مستقر است و بعد از آن دولت جدید تا زمانی که انتخابات برگزار شود و تحویل دولت جدید می‌دهیم در هر جایگاهی که باشیم مردم ما را مدیون کردند و ما باید این دین را با خدمت صادقانه به توسعه کشور و کارآمدی نظام اسلامی ادا کنیم که این ظرفیت وجود دارد و امکانات خوبی هم در کشور داریم.

وی گفت: دولت آیت الله رئیسی تازه زحماتی را که کشیده بود؛ داشت به بار می‌نشست.

وزیر دادگستری در پایان گفت: مقام معظم رهبری در سال گذشته فرمودند که خدمت دولت زیاد بوده است، اما این وضعیت معیشتی مثل غباری جلوی این روشن شدن و نمود این خدمات را گرفته است و ما باید تلاش کنیم آن غبار وضعیت معیشتی زندگی مردم از بین برود تا همین چند وقت کوتاهی که از دولت ما باقی مانده و پس از آن دولت جدید می‌آید این غبار از بین برود تا ان‌شاءالله کار‌های مهمی که حکومت انجام داده و در حال انجام توسعه همه جانبه زندگی آرامش بخش مردم است، دیده شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار