رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی کرمانشاه گفت : احتمال اینکه در مدت باقی مانده از فصل بهار بارش فراگیر دیگری در استان داشته باشیم، بعید است.

سعید قاسمی رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی کرمانشاه با اشاره به اینکه موج ناپایدار اخیر بارش قابل توجهی برای استان به همراه نداشت، گفت : بیشترین بارشی که به ثبت رسید از روانسر و حدود ۱۲ میلی‌متر بود.

وی با بیان اینکه برای روز‌های آتی بارش قابل توجهی در کرمانشاه پیش‌بینی نمی‌شود، یادآور شد: تا روز یکشنبه (ششم خرداد) احتمال رشد ابر، وزش باد و رگبار پراکنده برای نواحی مختلف استان وجود دارد، اما انتظار بارش چشمگیری نداریم.

رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه به تدریج در حال ورود به ایام کم‌بارشی و بی‌بارشی هستیم، افزود: احتمال وقوع بارش‌های فراگیر در سطح استان بجز در موارد استثنا بعید است.

قاسمی از وضعیت خوب بارش‌های سال زراعی جاری نیز یاد کرد و گفت: میانگین بارش‌های استان به حدود ۵۴۵ میلی‌متر رسیده که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد و نسبت به بلندمدت ۱۸ درصد بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد: در همین مدت در شهر کرمانشاه ۵۱۲ میلی‌متر بارش با رشد ۳۹ درصدی نسبت به سال قبل و رشد ۱۹ درصدی نسبت به بلندمدت به ثبت رسیده است.

رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی کرمانشاه با بیان اینکه در سال زراعی جاری بیشترین بارش در پاوه و به میزان ۱۰۶۰ میلی‌متر رخ داده، از رشد ۳۹ درصدی بارش پاوه نسبت به سال گذشته و رشد ۴۳ درصدی نسبت به بلندمدت خبر داد.

به گفته قاسمی، کمترین بارش سال زراعی جاری در سنقر و به میزان ۳۲۱ میلی‌متر بوده که نسبت به سال قبل ۲۰ درصد افزایش و نسبت به بلندمدت ۱۷ درصد کاهش داشته است .

برچسب ها: هواشناسی ، دمای هوا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.