دانشمندان چینی «پوست رباتیک» با مقاومت چشمگیر در برابر سرما تولید کردند

محققان چینی پوست الکترونیکی جدیدی ساخته‌اند که می‌تواند در برابر سرمای شدید مقاومت کند.

پوست الکترونیکی جدیدی که برای دست‌های‌رباتیک ساخته شده است، توانایی ربات‌ها و اندام‌های رباتیک را در محیط‌های بسیار سرد تقویت می‌کند. محققان چینی می‌گویند این پوست حتی در دمای ۷۸- درجه سانتی‌گراد به‌طور مؤثر عمل می‌کند.

پوست الکترونیکی مهارت بیشتری برای ربات‌ها به‌ارمغان می‌آورد و فراتر از زنده ماندن، به ربات‌ها کمک می‌کند تا در شرایطی کار کنند که تجهیزات الکترونیکی سنتی نمی‌توانند فعالیت کنند.

دانشمندان چینی می‌گویند که پوست رباتیک به ربات‌ها حس لامسه می‌دهد و آنها را قادر می‌سازد تا فشار را احساس کنند. حس لامسه توانایی ربات‌ها را برای تعامل با محیط و انجام کار مؤثرتر بهبود می‌بخشد.

یکی دیگر از قابلیت‌های پوست رباتیک خود‌ترمیم‌شوندگی است. این پوست حتی اگر در سرمای شدید آسیب ببیند، به‌طور کامل امکان بازیابی دارد. خود‌ترمیم‌شوندگی ادامه مأموریت‌ها را برای ربات‌ها تضمین می‌کند، بدون اینکه در اثر پارگی جزئی یا خرابی کنار گذاشته شوند.

دستاورد کنونی محققان چینی مدیون موفقیت قبلی تیم تحقیقاتی توسعه پوست الکترونیکی خود‌ترمیم‌شونده در همه شرایط آب‌وهوایی در سال ۲۰۲۰ است. محققان به موفقیت پوست الکترونیکی خوش‌بین هستند و کاربرد‌های آن را فراتر از اکتشافات قطبی تصور می‎‌کنند.

منبع: زومیت

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار