به همت دولت سیزدهم؛

صف وام ازدواج۵۰ درصد کاهش یافت

معاون امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات بی‌سابقه شهید رئیسی در حوزه جوانان، گفت: شاهد افزایش ۶۰۰ درصدی مبلغ وام ازدواج از آغاز دولت مردمی شهید رئیسی هستیم.

پوریا خواجه درگی با اشاره به اقدامات بی‌سابقه شهید رئیسی در حوزه جوانان، اظهار داشت: شورای عالی جوانان برای اولین بار توسط ایشان هویت پیدا کرد و با وجود حجم بالای امور اقتصادی و نیز سفر‌های داخلی و خارجی شهید رئیسی، چهار جلسه مستقیماً توسط ایشان برگزار شد. مصوبات شورای عالی جوانان اعم از سند ملی گفت و شنود، سند ملی راهیان پیشرفت، مصوبات مسکن و اشتغال جوانان همگی موجب تسهیل امورات جوانان در سطح ملی شد. 

معاون امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان گفت: یکی از دغدغه‌های مهم آیت الله رئیسی تسهیل ازدواج جوانان بود. با پیگیری‌های مداوم ایشان صف وام ازدواج در کشور در سال اول دولت کاهش ۵۰ درصدی داشت. میزان وام ازدواج جوانان از ابتدای دولت سیزدهم ۶۰۰ درصد رشد داشت و شاهد کاهشی شدن آمار طلاق بعد از سه دهه بودیم و از دیگر دست‌آورد‌های دولت شهید رئیسی این بود که پس از ۱۹ سال از تصویب قانون تسهیل ازدواج جوانان، صندوق اندوخته ازدواج جوانان در این دولت راه‌اندازی شد؛ البته در عرصه وام ازدواج در سیستان و بلوچستان همچنان اشکالاتی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: شهید رئیسی با روحیه و انرژی جوانانه فعالیت می‌کرد و در حوزه معیشتی نیز دست آورد‌های بسیاری را رقم زد، افزایش فروش نفت از سالی هشت میلیارد دلار، در سال دوم دولت انقلابی ایشان رسید به سالی ۳۴ میلیارد دلار همچنین ایجاد ۲.۵ میلیون فرصت شغلی در کشور از دیگر خدمات دولت مردمی و همت جهادی شهید رئیسی بود که موجبات ارتقای معیشت جوانان را فراهم کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۱ ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
صف دریافت مهریه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۶ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
خدارحمت کند شهید رئیسی عزیز تاج سرماه بود نمی دانم چرابانکها اعتبارات می گیرند رغبتی برای پرداخت وام ازدواج ندارند باشگاه خبرنگاران خواهشمند است مسئله وام ازدواج پیگیری کنید
آخرین اخبار