پشتیبانی امور دام مکلف به خرید جو از کشاورزان است

عضو شورای هماهنگی تشکل بخش کشاورزی گفت: علی‌رغم آنکه پشتیبانی امور دام متولی خرید جو از کشاورزان است، تاکنون خریدی انجام نداده است.

عطاالله هاشمی، عضو شورای هماهنگی تشکل بخش کشاورزی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بعد از گذشت چند ماه، قیمت تضمینی هر کیلو جو  ۱۰ هزار تومان از سوی وزیر اعلام شد و به رغم آنکه پشتیبانی امور دام متولی خرید جو از کشاورزان است، اما تاکنون هیچ گونه خریدی انجام نداده است.

او با بیان اینکه قیمت تضمینی جو ۲۰ درصد کمتر از گندم باید تعیین شود، افزود: گرچه  نرخ تضمینی ۱۰ هزار تومانی هر کیلو جو جوابگوی هزینه‌های تولید نیست، اما در خصوص شرایط خاص جو باید امسال را بگذرانیم.

هاشمی ادامه داد: خرید دانه‌های روغنی در حال انجام است، اما در نحوه پرداخت دچار مشکل هستیم که پیگیری برای تسریع در پرداخت در حال انجام است.

 او با بیان اینکه قانون خرید تضمینی جو اجرا نشده است، گفت: علی رغم آنکه جو مشمول قانون خرید تضمینی است، اما به سبب عقب ماندگی  روال اداری در کشور  هیچ کاری در موعد مقرر انجام نمی‌شود و همیشه با تاخیر مواجه هستیم که تاخیر در اعلام و برنامه تولیدکنندگان را دچار سردرگمی کرده است، در حالیکه بر اساس قانون خرید تضمینی حداکثر تا پایان تیرماه باید اعلام شود که در صورتی که به موقع انجام شود، می‌توان برنامه ریزی مناسبی در خصوص تولید محصولات اساسی داشت.

خبرنگار: آزاده محبی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۴ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
دریافت محصول از طریق پایانه های باری مشخص انجام می پذیرد که تایید ارسال محصول با کد کالا برای مشتری با به رسمیت شناختن شفاهی قانون کار در موعد مقرر امکانپذیر است.
آخرین اخبار