شورا‌ها برای حل مشکلات مردم گام‌های مؤثری را بردارند

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: امیدواریم در گام دوم انقلاب شورا‌های اسلامی شهر‌ها و روستا‌ها که در طول عمر خود با برخی نارسایی‌ها روبه‌رو شده بودند، در مسیر درست حرکت کرده و در حل مشکلات مردم گام‌های مؤثری را بردارند.

سیدمحسن لطیفی در نشست با اعضای شورای اسلامی استان اردبیل اظهار داشت: هر چند صدا و سیما در پوشش اخبار و رویداد‌ها محدودیت‌هایی دارد، اما در طول سال سعی می‌کند تا با حضور در جلسات شورا‌ها نسبت به انعکاس اخبار دارای ارزش خبری و به نفع مردم اقدام کند.

او با تسلیت ایام حزن و اندوه شهادت خدمتگزاران صدیق در نظام اسلامی تصریح کرد: کشور ما این روز‌ها داغدار رئیس جمهور شهید و همراهان صدیقی است که جان در طبق اخلاص گذاشتند تا در مسیر خدمت به بالاترین مزد و پاداش خود برسند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: شخصیت‌هایی در طول تاریخ با کارنامه درخشان ماندگار می‌مانند که آیت‌الله رییسی جز این طایفه است و با توجه به شایستگی دوران ریاست جمهوری و سایر مسئولیت‌ها، در تاریخ این کشور ماندگار شده و قطعا آیندگان به نیکی از او یاد خواهند کرد.

 لطیفی افزود: با تاکید مقام معظم رهبری کشورمان در گام نخست انقلاب در مسیر رو به امید و آینده بهتر در حال حرکت است و با گذر از سنگلاخ‌ها و جاده خاکی در مسیر اعتلا قرار گرفته و امیدواریم همراهی مردم به حل مشکلات و نارسایی‌ها کمک کند.

 او در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امیدواریم در گام دوم انقلاب شورا‌های اسلامی شهر‌ها و روستا‌ها که در طول عمر خود با برخی نارسایی‌ها روبه‌رو شده بودند، در مسیر درست حرکت کرده و در حل مشکلات مردم گام‌های مؤثری را بردارند.

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل به اهمیت شور و مشورت در مکتب اسلام و نظر نبی مکرم اسلام و اهل بیت اشاره کرد و ادامه داد: نتیجه و خروجی شور و مشورت گره‌گشایی از مشکلات مردم در سر یعترین زمان با اعتماد به نفس و قابلیت‌های بالاست که شورا‌ها در این زمینه تأثیرگذاری خوبی را دارند.

 لطیفی از اعضای شورای اسلامی استان خواست تا در شهرستان‌های مختلف نسبت به تأمین زمین و ساختمان برای راه‌اندازی دفاتر خبری صدا و سیما همراهی لازم را انجام داده و زمینه به‌کارگیری خبرنگاران مستقل و کارآمد را به نفع حل مشکلات مردم و منطقه فراهم کنند.

او به مشکل دریافت کانال‌های صدا و سیما در نوار مرزی گرمی، بیله‌سوار، پارس‌آباد و اصلاندوز اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا با خرید فرستنده پنج کیلوولت با هزینه ۸۰ میلیارد تومانی به تقویت دریافت شبکه‌های صدا و سیما اقدام کرده و وضعیت نرم‌افزاری خود را نیز در این حوزه ارتقا دهیم.

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل اضافه کرد: در کنار تلاش مؤثر برای به‌کارگیری تجهیزات و امکانات فنی و تخصصی، قطعا نیازمند همراهی خبرنگاران توانمند و مستقل در شهرستان‌های مختلف هستیم تا زمینه انعکاس اخبار و رویداد‌های مختلف در شهرستان‌ها و استفاده از ظرفیت شهرستانی را در حوزه‌های مختلف شاهد باشیم.

در این جلسه رییس شورای اسلامی استان اردبیل نیز بیان کرد: صدا و سیما تأثیری شایسته از عملکرد شورا‌ها به نمایش گذاشته و انتظار می‌رود در آستانه انتخابات شورا‌ها این انعکاس اخبار و رویداد‌ها برای جلب مشارکت بیشتر مردم افزایش پیدا کند.

 ابراهیم صفری در ادامه سخنان خود یادآور شد: صدا و سیما انعکاس خوبی را از فعالیت شورا‌ها در هفته‌های اخیر انجام داده و امیدواریم جلسات ماهانه شورای استان و مصوبات آن نیز از طریق رسانه استانی پوشش داده شده تا مردم در جریان فعالیت منتخبان خود در پارلمان محلی قرار گیرند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.