مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: یک دستگاه کامیون حامل ۱۰ تن هیزم جنگلی با اخذ دستور قضائی توسط مأموران پاسگاه ویژه منابع طبیعی شهرستان نمین توقیف شد.

محمود قلیزاده اظهار کرد: یک دستگاه کامیون حامل ۱۰ تن هیزم در یکی از روستا‌های شهرستان نمین با شناسایی قبلی و اخذ دستور قضائی توسط نیرو‌های پاسگاه ویژه منابع طبیعی شهرستان نمین توقیف و به اداره کل منابع طبیعی اردبیل منتقل شد.

او با اشاره به اینکه در این رابطه یک نفر متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی استان اردبیل معرفی شد، خاطرنشان کرد: نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان به صورت شبانه‌روزی و با کنترل گلوگاه‌های قاچاق با متخلفان برخورد جدی خواهند کرد.

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه همگانی بوده و انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.

 قلیزاده از مردم و دوستداران طبیعت خواست؛ در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه فرآورده‌های جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ و ۱۳۹ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.