وزیر بهداشت:

دولت سیزدهم ۴۰ طرح در حوزه بهداشت درمان و آموزش در همدان افتتاح کرده است

وزیر بهداشت گفت: در دولت سیزدهم ۴۰ طرح در حوزه بهداشت، درمان و آموزش در دانشگاه علوم پزشکی همدان افتتاح شد که رکورد خوبی در سه سال اخیر است.

بهرام عین اللهی در افتتاح بزرگترین بیمارستان کودکان غرب کشور که یادگاری از دولت سیزدهم و شهید جمهور خادم مردم ایران آیت الله رئیسی است، گفت: در سفر رئیس جمهور به استان در مردادماه ۱۴۰۱، ۱۳هزار میلیارد ریال برای حوزه سلامت پیش‌بینی شد.

او با تأکید بر اینکه یکی از طرح‌های شاخص که در اعتبارات سفر دیده شده بود، بیمارستان تخصصی و فوق‌تخصصی کودکان اکباتان بودگفت: اجرای این بیمارستان با گذشت ۱۴ سال از کلنگ‌زنی و آغاز طرح با روند بسیار کندی مواجه بود که تأمین اعتبار در سفر رئیس جمهور، خونی تازه به رگ این طرح کرد.

وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی گفت: با تزریق سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار، در مدت ۲ سال طرح بیمارستان اکباتان پایان رسید و در سال ۱۴۰۲ بهره‌برداری شد تا آن اتفاق مهم که سال‌ها مردم همدان در انتظارش بودند، رخ دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز بیمارستان اکباتان را هدیه ارزشمند دولت برای استان دانست و گفت: درمان رایگان کودکان زیر هفت سال نیز هدیه‌ای والا برای حوزه سلامت در کشور در دولت مردمی آیت‌الله رئیسی بود.

محمدمهدی مجذوبی گفت: در حال حاضر ۲۷۲ تخت در ۹ طبقه در بیمارستان کودکان اکباتان مستقر شده و بخش بستری، درمانگاهی، اورژانس در ۲۸ هزار متر مربع راه‌اندازی شده است تا مورد استفاده مردم استان قرار گیرد.

وزیر بهداشت پس از افتتاح از بخش‌های مختلف بیمارستان اکباتان بازدید کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.