عملیات ساخت دو فروند شناور خدماتی به ارزش دو میلیون و ۶۰۰ هزار دلار آغاز شد

مدیرعامل شرکت کشتیرانی گفت: قرارداد ساخت دو فروند شناور خدماتی به ارزش دو میلیون و ۶۰۰ هزار دلار منعقد و آغاز شد.

در راستای تداوم اجرای سیاست بهره­‌گیری حداکثری از توان تولید داخلی، قرارداد ساخت دو فروند شناور خدماتی دریا از جمله شرکت‌های تابعه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت کشتی‌سازی اروندان منعقد شد.

در آیین انعقاد این قرارداد، محمدرضا مدرس خیابانی، نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اولویت گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران استفاده حداکثری از توان تولید داخل است، گفت: رویکرد استفاده حداکثری از توان تولید داخل  از جمله سیاست­های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در مسیر خدمت­‌رسانی به کشور است که بر این اساس، این سیاست بدون وقفه ادامه خواهد یافت.

مدرس خیابانی افزود: پس از الحاق شرکت کشتی‌سازی اروندان به گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، این گروه همزمان با انجام اقدامات لازم برای احیاء این شرکت کشتی‌سازی، قرارداد‌های متنوع ساخت شناور به ارزش بیش از ۳۷‌میلیون دلار را با این شرکت داخلی منعقد کرده که فعالیت­های مرتبط با آن در دست انجام است.

وی با اشاره به اینکه مردم شریف خوزستان و منطقه آبادان با رشادتی که طی دفاع مقدس از خود نشان دادند، دِین بزرگی بر گردن کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند، تأکید کرد: توقع این است که مدیران کشتی‌سازی اروندان از این فرصت طلایی نهایت بهره‌­برداری را صورت داده و با همتی که در اجرای به موقع این قرارداد‌ها از خود نشان می‌دهند، بخشی از این دِین را به مردم آن خطه ادا کنند.

وی ارزش قرارداد ساخت دو فروند شناور خدماتی را دو میلیون و ۶۰۰ هزار دلار اعلام کرد و افزود: انتظار داریم با عملیاتی شدن این قراردادها، مسیر احیای کشتی‌سازی اروندان تکمیل شده و این شرکت وارد بازار کشتی‌سازی شود.

مدرس خیابانی بر ضرورت اجرای به موقع و منطبق با برنامه ساخت شناور‌های سفارش ­داده شده به اروندان تأکید و خاطرنشان کرد: کنترل پروژه بسیار حائز اهمیت است و باید شرایط را به نوعی فراهم نمود تا هر پروژه، مطابق با برنامه از پیش تعیین ­شده در هر بازه زمانی پیش رود.

وی ورود سازمان بنادر و دریانوردی به نوسازی شناور‌ها را فرصتی بی‌­نظیر برای شرکت کشتی­‌سازی اروندان دانست و خاطرنشان کرد: اروندان یکی از شرکت­هایی است که می‌تواند در سفارش پذیری ساخت این شناور‌ها نقش‌­آفرینی کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار