دولت پاکستان ثبت خودروهای حامل کالاهای تجاری افغانستان برای دریافت مجوز ورودی موقت را الزامی کرد.

دولت پاکستان با تشدید قوانین تجارت ترانزیت با افغانستان، تصمیم گرفته است که از این پس انتقال کالا با افغانستان فقط از طریق مسیرهایی صورت گیرد که از قبل مورد توافق قرار گرفته و ثبت خودروهای حامل کالاهای تجاری افغانستان برای دریافت «مجوز ورودی موقت» نیز الزامی است.

«اکسپرس تریبون» گزارش داد سندی به دست آن رسیده است که نشان می‌دهد خودروهای باربری مجاز برای انتقال کالا از افغانستان باید در اداره تجارت ترانزیتی در پیشاور و کویته ثبت‌نام کنند تا اسناد ورود موقت را برای ورود به پاکستان دریافت کنند.

بر اساس این گزارش، خودروها باید دریافت مجوز ورودی موقت یک نسخه تأییدشده از کارت ملی الکترونیک مالک وسیله نقلیه، دفترچه ثبت وسیله نقلیه، گواهی معاینه فنی و اعلامیه مسئولیت حمل‌ونقل ایمن کالاهای وارداتی و صادراتی تحت تجارت ترانزیتی را همراه خود داشته باشند.

این گزارش همچنین می‌افزاید مجوز ورود موقت دارای تاریخ صدور و انقضاست و باید برای تمدید آن به اداره حمل‌ونقل کشور مربوطه مراجعه شود.

تصمیم پاکستان برای تشدید قوانین ترانزیتی با افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که به‌دلیل تنش‌های اخیر، تجارت پاکستان با افغانستان به پایین‌ترین سطح در سال‌های گذشته کاهش یافته است.

افزایش مالیات پاکستان بر فعالیت‌های ترانزیتی، اعمال محدودیت‌های جدید و بسته شدن راه‌های تجاری با افغانستان از جمله مشکلاتی است که از سوی پاکستانی‌ها برای تاجران افغان اعمال می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار