کشتارگاه صنعتی دام ایلام به شهرداری واگذار شد

مدیرکل دامپزشکی و دبیرکارگروه ساماندهی کشتارگاه های استان از موافقت اولیه با واگذاری کشتارگاه صنعتی دام به شهرداری ایلام خبر داد.

احمدی اظهار کرد: بر اساس موافقت کمیته واگذاری کشتارگاه صنعتی دام در این استان به ریاست معاون محترم امور اقتصادی استاندار، کشتارگاه صنعتی ایلام برای راه اندازی و شروع فعالیت به شهرداری ایلام واگذار می‌شود.

وی افزود: شهردار و رئیس شورای شهر ایلام نیز در این نشست موافقت تلویحی خود را با پذیرش شروع به فعالیت کشتارگاه صنعتی اعلام کردند اما باید به صورت رسمی این موضوع توسط اعضای شورای شهر مصوب شود.

احمدی اضافه کرد: طبق قانون ۵۵ قانون شهرداری ها، ایجاد، نگهداری و فعالیت کشتارگاه های دام و طیور بر عهده شهرداری ها است.

وی ادامه داد: واگذاری کشتارگاه صنعتی دام به شهرداری ایلام یا به صورت تملیکی و یا با اجاره بلندمدت خواهد بود.

مدیرکل دامپزشکی و دبیر کارگروه ساماندهی کشتارگاه های استان ایلام بیان کرد: با فعالیت مجدد خط کشتار مجاز دام در استان، با همکاری دستگاه های عضو کارگروه امنیت غذایی روند جلوگیری از کشتار غیرمجاز دام آغاز می شود.

وی یادآور شد: زمان رسمی شروع به فعالیت کشتارگاه صنعتی دام استان طی روزهای آتی از سوی کمیته واگذاری مشخص می شود.

به گزارش ایرنا، کشتارگاه صنعتی دام ایلام یکی از مدرن ترین کشتارگاه‌های دام کشور، سال ۱۳۹۷ در یک پروسه کاملاً مبهم به بخش خصوصی واگذار شد، همزمان با این واگذاری مشکلات متعدد و تعطیلی مکرر کشتارگاه آغاز شد و دی ماه سال گذشته با پیگیری های قانونی مسئولان استان مالکیت این کشتارگاه از بخش خصوصی سلب شد.

در این مدت پنج ساله فعالیت کشتارگاه راکد و تعطیل و در برخی ایام نیز به صورت مقطعی و کوتاه مدت نیمه فعال بود.

برچسب ها: کشتارگاه ، دامپزشکی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.