امضای تفاهم‌نامه دانشگاه علوم پزشکی قم و دانشگاه طب گانسو چین

در مراسمی با حضور دکتر مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و دکتر وان رئیس دانشگاه طب گانسو تفاهمنامه علمی و پژوهشی به امضا رسید.

به نقل از دانشگاه علوم پزشکی قم،طی مراسمی که در استانداری قم با حضور معاون استاندار و رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در قم،دکتر مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و دکتر وان رئیس دانشگاه طب گانسو تفاهمنامه علمی و پژوهشی به امضا رسید، دو طرف بر گسترش مسائل مربوط به حوزه طب و سلامت تاکید کردند.

دکتر مهدی مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این مراسم گفت: دو کشور ایران و چین دارای تمدن قدیمی هستند که این موضوع در حوزه طب و سلامت ریشه‌های گسترده‌ای دارد.

وی گفت: موضوع طب در دو شهر قم و گانسو به صورت گسترده پیش رفته است و دانشکده‌هایی در زمینه طب در حال فعالیت هستند و ما نیز در استان قم، دانشکده طب ایرانی را راه اندازی کرده ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: یکی از موضوعاتی که بر روی آن در حال فعالیت هستیم، موضوع سبک زندگی است که در این خصوص انیستیتو سبک زندگی طب ایرانی اسلامی را در دستور کار داریم.

وی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی قم آمادگی دارد که از هیئت‌های چینی استقبال کرده تا در راستای گسترش مباحث علمی و پژوهشی و توسعه طب و سلامت، فعالیت داشته باشند.

همچنین دکتر وان رئیس دانشگاه طب گانسو نیز در این دیدار ضمن قدردانی از استقبال استان قم از هیئت چینی گفت: ما آماده هرگونه همکاری با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی قم را داریم و در این زمینه تلاش خواهیم کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار