امام جمعه قم:

شهید آیت الله آل هاشم نماز جمعه تبریز را متحول کرده بود

امام جمعه قم با تجلیل از عملکرد آیت الله آل هاشم در مسند امام جمعه تبریز گفت:ایشان نماز جمعه این شهر را متحول کرده بود.

آیت الله سید محمد سعیدی امروز در جمع ائمه جمعه استان قم با تسلیت شهادت آیت الله رییسی و دیگر شهدای خدمت گفت: اقداماتی که رییس جمهور شهید، در طی این سال‌ها آغاز کرده باید دنبال شود.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها، با تجلیل از عملکرد آیت الله آل هاشم در مسند امام جمعه تبریز گفت: این امام جمعه شهید از همان ابتدای منصوب شدن، نماز جمعه را در ابعاد مختلف اجتماعی، سیاسی و عبادی دنبال کرد و تحولی در نماز جمعه این شهر ایجاد کرد که رهبر معظم انقلاب نیز این امر را تحسین کرد.

آیت الله سعیدی ادامه داد: ائمه جمعه باید جاذبه‌هایی برای حضور آحاد مردم در نماز جمعه ایجاد کنند تا مردم به سمت مصلا‌های نماز جمعه سوق پیدا کنند.

وی عنوان کرد: در راستای ایجاد جاذبه برای حضور حداکثری اقشار مختلف مردم قم نباید به تخریب شخصیت‌ها روی آورد.

امام جمعه قم با بیان اینکه خطبه‌های نماز جمعه باید برای نسل جوان جذاب باشد افزود: این امر در نهایت موجب تقویت نظام اسلامی و همچنین تقویت بعد معنوی در جامعه می‌شود.

وی افزود: در برخی از کشور‌های اسلامی نماز‌های جماعت با حضور جمعیت گسترده برپا می‌شود، اما دشمنان اسلام از این نماز‌ها هراسی ندارند در حالی که نماز‌های جمعه و جماعتی که در ایران و فلسطین برپا می‌شود به دلیل ماهیت استکبار ستیزی آن موحب‌وحشت دشمنان اسلام به خصوص آمریکا می‌شود.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه قم باید الگوی دیگر شهر‌ها در برپایی نماز جمعه باشد افزود: در نماز‌های جمعه باید مطالبات مردمی در جهت رفع مشکلات نیز مطرح شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار