ارائه بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به هم‌پوشانی بافت فرسوده و تاریخی در استان کرمانشاه از ارائه بسته تشویقی نوسازی بافت فرسوده در این استان خبر داد.

افشین یگانه مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت : استان کرمانشاه دارای بیش از یک هزار هکتار بافت فرسوده شهری است که باید بر اساس برنامه زمان‌بندی شده نسبت به نوسازی و بازسازی آن اقدام کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه احتمال وقوع حوادث و بلایای طبیعی مانند زلزله در استان کرمانشاه وجود دارد، بازسازی بافت فرسوده شهری ضروری است.

یگانه تصریح کرد: برای بازسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری در استان کرمانشاه بسته‌های تشویقی مختلفی مانند پرداخت تسهیلات، تخفیف نظام مهندسی، تخفیف عوارض شهرداری و مجوز اضافه زیربنا با توجه به شرایط در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ارائه تسهیلات و بسته‌های تشویقی برای نوسازی بافت فرسوده شهری با هدف تشویق مالکان برای بازسازی این مناطق به‌منظور کاهش خطرات ناشی از وقوع حوادث مختلف است تا بتوانیم در شرایط خاص پاسخگویی مناسبی را برای مدیریت بحران داشته باشیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه افزود: بخش قابل توجهی از بافت فرسوده شهر کرمانشاه در حوزه بافت تاریخی و میراث فرهنگی قرار گرفته که بازسازی بنا‌ها بر اساس حفظ هویت شهر شرایط ویژه دارد.

یگانه عنوان کرد: بافت فرسوده شهری در بخش‌هایی که در محدوده بافت تاریخی و میراث فرهنگی قرار دارد توسط اداره‌کل میراث فرهنگی تسهیلات ویژه خود را پرداخت می‌کند و سعی دارد با راه‌اندازی بوم‌گردی‌ها، امکان گردشگری و رونق اقتصادی را در این محدوده ایجاد کند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.