نصب ۶ دستگاه ترانس ولتاژ در نیروگاه لوشان

مدیر نظارت بر تعمیرات پست‌ها و خطوط برق منطقه‌ای گیلان گفت: ۶ دستگاه ترانس برای اندازه گیری دقیق انرژی تولیدی در نیروگاه لوشان نصب شده است.

حمید بابایی، مدیر امور نظارت بر تعمیرات پست‌ها و خطوط شرکت برق منطقه‌ای گیلان از تکمیل سامانه اندازه‌گیری انرژی برق تولیدی در نیروگاه برق لوشان خبر داد.

او گفت: ۶ دستگاه ترانس با ولتاژ ۲۳۰ کیلوولت برای اندازه گیری دقیق انرژی تولیدی بر روی واحد‌های بخار و گازی نیروگاه لوشان نصب شده است.

مدیر نظارت بر تعمیرات پست‌ها و خطوط برق منطقه‌ای گیلان هدف از این کار را تکمیل سامانه اندازه‌گیری دقیق مقدار انرژی خالص تولیدی نیروگاه لوشان اعلام کرد و افزود: این ترانسفورماتور‌ها که با ۳ میلیارد تومان هزینه خریداری شده هم اکنون در مدار بهره برداری قرار گرفته است.

به گفته بابایی، نیروگاه لوشان ۲ واحد بخار و ۲ واحد گازی برای تولید برق دارد که واحد‌های گازی با یک ترانسفورماتور افزاینده، انرژی تولیدی خود را به شبکه تزریق می‌کنند.

او تصریح کرد: این ترانس‌ها برای اندازه گیری دقیق انرژی برق تولید شده نیروگاه لوشان و صدور صورتحساب برای شرکت مدیریت شبکه برق ایران نصب شد.

مدیر امور نظارت بر تعمیرات پست‌ها و خطوط شرکت برق منطقه‌ای گیلان همچنین گفت: برای نصب اتصالات ۶ ترانس ولتاژ، واحد‌های بخار به مدت ۲۴ ساعت خاموش شد که پس از اتمام کار و نصب ترانس‌های ولتاژ، با تلاش متخصصان این حوزه، به سرعت در مدار بهره برداری قرار گرفت.

این نیروگاه با بیش از نیم قرن سابقه تولید برق، در زمینی به مساحت ۵۲ هکتار در شهر لوشان از توابع بخش مرکزی شهرستان رودبار در ۶۷ کیلومتری جنوب مرکز استان گیلان قرار دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار