حمل ۴میلیون تن بار از طریق ریل در کشور اجرایی شد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: همزمان با بهره برداری از راه آهن یزد_ اقلید امکان حمل بار به ۴ میلیون تن فراهم و همچنین زمینه ساز کاهش ۴ساعته جابه جایی مسافر در مسیر شده است.

 سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و مدیرعامل راه‌آهن در حاشیه آیین آغاز بهره‌برداری از پروژه ریلی یزد- اقلید اظهار داشت: بعد از دو سال و نیم تلاشِ دولت سیزدهم برای تکمیل راه‌آهن یزد- اقلید و با تزریق ۸۳۰ میلیارد تومان اعتبار، امروز شاهد بهره‌برداری رسمی از این خط هستیم.

صالحی افزود: با افتتاح پروژه مذکور که با حضور وزیر محترم راه‌وشهرسازی همراه بود، از امروز سیر قطار باری و از هشتم خرداد، تردد قطار مسافری نیز در این خط میسر می‌شود.

صالحی خاطر نشان کرد: سه شنبه ۸ خرداد، قطار مسافری ساعت ۱۵:۳۰ از مبدا شیراز حرکت کرده و از طریق محور یزد- اقلید به سمت مشهد عبور خواهد کرد.

معاون وزیر راه با اشاره به کاهش ۴ ساعته مسیر ریلی شیراز - یزد - مشهد با بهره‌برداری از این خط، افزود: مسافرین گرامی مسیر ۲۷ ساعته قبلی را در ۲۳ ساعت طی می‌کنند و این خدمتی به مردم شریف استان‌های فارس و یزد است.

مدیرعامل راه‌آهن با اشاره به کاهش قابل توجه مسیر قطارهای باری در این مسیر، گفت: با بهره برداری از خط آهن یزد - اقلید، مسیر انتقال بار بین استان‌ فارس به مقصد خراسان و بالعکس، بیش از ۳۰۰ کیلومتر کوتاه تر خواهد شد.

صالحی از استان یزد به عنوان پایتخت ریلی باری کشور نام برد و گفت: در هفته گذشته، تعیین سرعت سیر قطارها در این خط انجام شد و در بخشی از بلاک‌ها، سرعت ۱۲۰ کیلومتر و در سایر بلاک‌ها سرعت‌های ۱۰۰ و ۹۰ کیلومتر بر ساعت مجاز اعلام شد.

مدیرعامل راه‌آهن در پایان با بیان این که امیدواریم با بهره برداری از این محور بتوانیم ۴ میلیون تن بار را بر روی ریل بیاوریم افزود: این تامین زیرساخت از نظر ترانزیتی و همچنین حوزه صادرات و واردات، آثار خوبی برای اقتصاد کشور در حوزه ریلی به همراه دارد.

برچسب ها: راه آهن ، حمل بار
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار