دادستان تهران در جلسه قرارگاه پیشگیری و مبارزه با سرقت از کاهش ۱۶ درصدی سرقت از ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

جلسه قرارگاه پیشگیری و مبارزه با سرقت با حضور علی صالحی دادستان تهران و فرماندهان انتظامی و پلیس آگاهی تهران بزرگ در سالن جلسات دادستانی تهران برگزار شد.

در این جلسه که جمعی از معاونان دادستانی تهران نیز حضور داشتند، علی صالحی با اشاره به دستورات رئیس قوه قضائیه مبنی بر تأمین امنیت روانی مردم و جامعه و ضرورت مقابله جدی با مخلان نظم عمومی خصوصاً سارقین تأکید کرد و اظهار داشت: در همین راستا دادستانی تهران در قالب قرارگاه پیشگیری و مبارزه با سرقت، جلسات متعددی با فرماندهی انتظامی تهران برگزار نموده و پس از احصا و شناسایی مشکلات، برنامه‌ریزی‌های مناسبی برای رفع آنها انجام داده است.

دادستان تهران از کاهش آمار وقوع سرقت در سال جاری در تهران خبر داد و افزود: با اقدامات دستگاه قضا و فراجا در زمینه مقابله با سرقت در بازه زمانی ۵۰ روز نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل شاهد کاهش ۱۶ درصدی سرقت بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه در این مدت همچنین کشفیات حوزه سرقت و دستگیری‌های هدفمند به میزان ۷۰ درصد افزایش یافته است؛ یادآور شد: در اجرای طرح مقابله با سارقان قاپ‌زن و مال‌خران گوشی همراه تعداد ۶۳ نفر در قالب ۲ باند شناسایی و دستگیر شدند که از آنها بیش از ۵۰۰ دستگاه گوشی همراه کشف شده است.

صالحی تصریح کرد: همچنین در اجرای طرح مقابله با سارقان و مال‌خران خودرو و لوازم خودرو، در مجموع تعداد ۶۸ نفر سارق و مال‌خر دستگیر و تعداد ۲۰ دستگاه خودرو و ۱۴ دستگاه موتورسیکلت و هزار و ۸۲۸ فقره لوازم داخل خودرو کشف شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۳ ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
چطور کمتر شده که این همه خبر سرقت میشنویم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۷ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
با توجه به افزایش قیمت مواد مخدر حتماً وصد در صد از جرایم سرقت کاسته شده!!!!!!!!! ?
آخرین اخبار