«حمید نوری» به ناحق و غیرقانونی در سوئد زندانی است

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: حمید نوری به صورت غیرقانونی در سوئد زندانی است.

دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه حمید نوری به صورت غیرقانونی در سوئد زندانی است، گفت: تلاش ما پیگیری و استیفای حقوق ایرانیان در هر کجای دنیاست.

فرزند حمیدی نوری، تبعه ایرانی زندانی در سوئد با کاظم غریب‌آبادی؛ معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

 فرزند آقای نوری (مجید نوری) در ابتدای این دیدار ضمن تشریح وضعیت بد روحی و جسمانی پدرش در زندان سوئد و رفتار‌های غیرانسانی با وی در طول نزدیک به ۵ سال گذشته، گفت: پدرم تمام این مدت ـ به جز چند ماه اخیر - را در انفرادی به سر برد و طی ۶ ماه گذشته نیز تنها یک بار توانستیم با پدر به مدت ۴ دقیقه ارتباط بگیریم. برای یک تماس تلفنی ساده از من گواهی عدم سوء پیشینه می‌خواهند.

وی افزود: در فروردین سال جاری بعد از کلی پیگیری، نهم فروردین به ما وقت ملاقات دادند و وقتی به زندان مراجعه کردیم، گفتند اسم شما در فهرست ملاقات نیست. وقتی اعتراض کردم موبایل من را گرفتند و هنوز هم پس ندادند، من را زندانی کردند و لباس زندان پوشانیدند.

مجید نوری ادامه داد: در ماه رمضان طی یک روز مرا دادگاهی کردند و اصلاً عجله‌ای برای آزادی من نداشتند، با وجود اینکه بی‌گناهی من برای آنها اثبات شده بود. خاطرم هست که شهید امیرعبداللهیان شخصاً با من تماس گرفتند و به من دلداری دادند؛ من با پیگیری ایشان و سایر دستگاه‌ها از جمله ستاد حقوق بشر آزاد شدم.

غریب‌آبادی در این دیدار ضمن قدردانی از مجید نوری به دلیل در جریان قرار دادن ستاد حقوق بشر از وضعیت پدرش در زندان سوئد، اظهار کرد: یکی از وظایف و مسئولیت‌های اصلی ستاد حقوق بشر و معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه حمایت و دفاع از اتباع ایرانی در هر کجای دنیاست، بدون توجه به نژاد، جنسیت و مذهب آنها.

دبیر ستاد حقوق بشر افزود: دولت و دستگاه قضایی سوئد از همان ابتدای بازداشت حمید نوری تا محاکمه و صدور رأی علیه وی، به دفعات حقوق اولیه و انسانی آقای نوری را نقض کرده‌اند، در حالی که خود را مدعی حقوق بشر معرفی می‌کنند.

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه با اشاره به تفاهم‌نامه چهارجانبه ستاد با وزارت امور خارجه، سازمان‌زندان‌ها و بنیاد تعاون زندانیان تأکید کرد: تمامی دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت امور خارجه، ستاد حقوق بشر و معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه در تلاش هستند اتباع ایرانی که ظالمانه و به ناحق در زندان‌های خارج از کشور گرفتار شده‌اند را آزاد کنند.

منبع: تسنیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۷ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
فقط جار وجنجال میکنید،بگیداین بابا سوییس چکار میکرده؟راستش من مشهدنمیتونم برم.
Iran (Islamic Republic of)
مجتبی زعفرانی
۰۵:۲۹ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
آقای نوری به چه جرمی بازداشت شده ودلیل حضور ایشان در سوئد چه بوده
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۰۸:۰۲ ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
ببخشید // اونجا تو سوئد کار چاق کن ندارن که یجوری دم قاضی را ببینی تا ازادش کنید؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۰ ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
درسته که ۸۰ نفر علیه اش شهادت دادن ولی کاملا مشخصه بیگناه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۱۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
اگر از ملت ایران نظر خواهی کنند میلیونها نفر به بی گناهی او شهادت می دهند حالا شهادت ۸۰ نفر تروریست جانی فراری و وطن فروش درغگو چه ارزشی دارد ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۹ ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
کاملا مشخصه بیگناه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۵ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
امیدوارم روزی بیاید که ان شاالله خواهد آمد ، تمام ظالمان عالم در یک دادگاه صالح ، عادلانه محاکمه و به کیفر اعمالشان برسند ، آن موقع خواهیم دید که بجای حمید نوری ها حاکمان سوئد و قضات ظالم این کشور در کنار صهیونیست ها و سران آمریکا و شمر و یزید و ابن ملجم مرادی ووو زندانی و مجازات خواهند شد تا افراد بی همه چیزی مثل بایدن و نتانیاهو بر جهان حاکم هستند طبیعی است که انسانهای مظلومی مثل حمید نوری باید گوشه زندان باشد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۲ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
خوب ما هم چند تا سوئدی رو بازداشت کنیم... کم به ایران بدی نکردن با تحریم ها و کمکشون به صدام و منافقین تروریست و دشمنمون اسرائیل
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۴ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
سوئد خیلی با صفاست انگار همیشه دم صبحه حس خوبی داره واسه همین ایشون رفتن اونجا
آخرین اخبار