به منظور تسریع اجرای پروژه پتروشیمی گلستان که مورد مطالبه بیش از ۹۰ هزار سهامدار است، زنگانه استاندار گلستان با معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور دیدار و گفتگو کرد.

با رایزنی‌های و پیگیری‌های انجام شده در این جلسه و بررسی تمامی مباحث و موارد مورد نظر مقرر شد، تخفیف ۵ درصدی خوراک مجتمع پتروشیمی گلستان که دارای مصوبه دور دوم سفر شهید جمهور شهید آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی به گلستان و مصوبه وزیر نفت است هرچه سریعتر اجرایی و نتیجه آن نیز به وزارت کشور ارسال شود.

همچنین مقرر شد اجرای خط انتقال گاز از خط اصلی به سمت مجموعه پتروشیمی گلستان با رویکرد بهره‌برداری برای پتروشیمی گلستان، منطقه آزاد و شهرک هزار هکتاری اترک با انتخاب سریع پیمانکار و برگزار مناقصه انجام شود.

همچنین تمدید موافقت اصولی، قرارداد تامین سوخت ۱۱ ماهه مجموعه پتروشیمی گلستان از طریق ساز و کار‌های بهینه سازی مصرف سوخت و تقویت پروژه‌های ذخیره سازی گاز در منطقه با رفع تمامی موانع اجرایی و اصلاحات لازم از دیگر مصوبات این جلسه بوده است.

گفتنی است در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان، مدیرعامل شرکت پتروشیمی گلستان، قائم مقام هلدینگ خلیج فارس و مدیران مرتبط از وزارت نفت حضور داشتند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.