افزایش نسبی دما در آذربایجان شرقی

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی از افزایش نسبی دما در استان خبر داد.

امیدفر از افزایش نسبی دما در استان خبر داد و گفت: امواج ناشی از فعالیت سامانه بارشی بر روی دریای مدیترانه و سیاه و شرایط فصلی و محلی استان موجب رگبار باران در ارتفاعات و نواحی شمالی می‌شود.

وی افزود: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی فعالیت این سامانه موجب رشد ابر‌های همرفتی در ساعات بعد از ظهر و شب و غرش آذرخش می‌شود.

وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه بارشی تا شب چهارشنبه در استان ادامه می‌یابد اظهار کرد: در برخی نواحی استان احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه ها، بارش تگرگ، مه گرفتگی و در ارتفاعات و نواحی سردسیر احتمال بارش برف، برخورد آذرخش و لغزندگی جاده‌ای وجود دارد.

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در برخی نواحی استان نیز احتمال رخداد تندباد‌های لحظه ای سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه‌های سبک و در نیمه جنوبی احتمال خیزش و یا نفوذ گرد و خاک دور از انتظار نیست.

امیدفر خواستار انجام اقدامات لازم برای مهار آبگرفتگی و سیلاب‌های احتمالی، احتیاط در تردد‌های جاده ای، لغو سفر‌های غیرضروری و فعالیت‌های کوهنوردی، محکم کردن سازه‌های سبک، تابلو‌های تبلیغاتی و سقف گلخانه ها، عدم پارک خودرو‌ها در کنار درختان و توجه کشاورزان به توصیه‌های کارشناسان جهادکشاورزی استان شد.

وی یادآور شد: از لحاظ شرایط دمایی نیز در روز‌های آینده دما به طور نسبی در استان افزایش می‌یابد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.