ممنوعیت ثبت‌نام نوآموزان متولد نیمه دوم سال در مقطع اول ابتدایی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: امسال ثبت‌نام نوآموزان متولد نیمه دوم سال در مقطع اول ابتدایی ممنوع است.

زهرا نجار با اشاره به آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان کلاس اولی از ۱۹ اردیبهشت ماه گفت : ما فرایند ثبت‌نام را فرایندی تربیتی می‌دانیم و به محض دریافت دستورالعمل، به سراسر استان ابلاغ شد و اطلاع‌رسانی گسترده انجام شد.

وی از تشکیل کارگروه کیفیت بخشی ثبت‌نام خبر داد و عنوان کرد: علاوه بر اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها، همه مدارس ملزم شده‌اند که از طریق نصب بنر روی در مدارس اطلاع‌رسانی داشته باشند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: مناطق و نواحی ۲۴ گانه استان براساس دستورالعمل اجرایی موظف هستند نسبت به شعاع بندی مدارس اقدام کنند و تفاهم نامه‌هایی با مدیران منعقد و مدیران موظف می‌شوند براساس فضای مشخص شده دانش‌آموزان را ثبت‌نام کنند.

نجار با بیان اینکه بسیاری از والدین تمایل دارند فرزندان خود را در مدارسی خاص و مورد نظر خود ثبت‌نام کنند که همیشه امکان پذیر نیست افزود: ثبت‌نام در مناطق شهری امسال به صورت ترکیبی یعنی الکترونیکی و حضوری انجام می‌شود و والدین باید ابتدا از طریق درگاه ملی دولت مدرسه مورد نظر را انتخاب کنند.

وی بیان کرد: مدیران مدارس موظف هستند طی حداکثر ۷۲ ساعت درخواست والدین را بررسی کنند و در صورت تأیید یا عدم تأیید درخواست، به والدین اطلاع رسانی کنند که برای ثبت نام حضوری مراجعه کنند یا درخواست ثبت نام در مدرسه دیگری را داشته باشند و از وزارتخانه نیز درخواست شده سامانه پیامکی برای اطلاع رسانی به والدین فعال شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به اینکه والدین می‌توانند شکایات خود را از طریق سامانه گزارش کنند گفت: کمک به مدرسه باید داوطلبانه و اختیاری باشد، اما ممکن است در مناطقی مدیر مدرسه تخطی کند که والدین می‌توانند شکایت خود را در سامانه ثبت کنند.

نجار افزود: براساس دستورالعمل ابلاغی برای ثبت‌نام در مدارس عادی تنها باید هزینه بیمه و کتب درسی پرداخت شود و غیر از این تا ابتدای مهر ماه نباید هزینه‌ای دریافت کنند و بعد از آن نیز باید به صورت داوطلبانه باشد.

وی درباره شرایط ثبت‌نام نوآموزان متولد نیمه دوم سال گفت: در آیین‌نامه اجرایی آزمایشی نوآموزان متولدین متولد مهر ماه طی سه سال می‌توانستند ثبت‌نام کنند، اما امسال این دستورالعمل ملغی شده و ثبت‌نام متولیدن مهر ماه و نیمه دوم سال در پایه اول و پیش یک و دو ممنوع است و از کودکستان‌ها درخواست شده در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.