جمع آوری روزانه هفت هزار تن پسماند عفونی در قزوین

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین گفت: هفت هزار تن پسماند‌های عفونی عادی شده روزانه از بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های استان جمع آوری می‌شود.

مهدی امینی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین گفت: پسماند‌های عفونی سال‌های گذشته در یک سایت مشترک با زباله‌های دیگر دفن می‌شد، اما با توجه به موضوعات زیست محیطی، سایت مجزایی برای دفن بهداشتی این زباله‌ها اختصاص یافت.

وی در خصوص بی خطرسازی پسماند‌های عفونی در استان قزوین، یادآور شد: شرکت عصر صنعت کاسپین با یک دستگاه و با یک سوم ظرفیت خود به بی خطرسازی پسماند‌های عفونی بیمارستان و درمانگاه‌های استان اقدام می‌کند.

امینی از احداث لندفیل بهداشتی و مهندسی پسماند‌های عفونی عادی شده برای نخستین بار در استان قزوین خبرداد و گفت: این لندفیل بهداشتی و مهندسی با مساحت هفت هزار و ۷۰۰ متر و با اعتباری حدود ۳۰ میلیارد ریال در دست احداث است و به زودی بهره برداری می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه زباله‌های استان قزوین بیش از ۱۰ سال در لندفیل شماره یک جمع آوری می‌شود، ادامه داد: احداث لندفیل شماره ۲ پاکسار با بودجه هزار میلیارد ریال و با حجم خاکبرداری ۵۸۰ هزار مترمکعب هم اکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

امینی همچنین یادآور شد: ۲ خط ۲۵۰ تنی برای ارتقا پردازش زباله استان قزوین تا هزار تن در سایت پاکسار در دستور کار قرار دارد و پس از واگذاری به بخش خصوصی احداث خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین با بیان اینکه سازمان به لحاظ قانونی در خصوص جمع آوری زباله‌های عادی مسئولیت دارد، اضافه کرد: هم اکنون با دستور اداره کل حفاظت محیط زیست، عادی سازی زباله‌های صنعتی برعهده تولیدکننده و صنعتگران است، اما بعضی از صنایع توان عادی سازی زباله‌های شیمایی را ندارند که شرکت عصر صنعت کاسپین این مسوولیت عادی سازی و دفن بهداشتی پسماند‌های صنعتی و شیمیایی را نیز بر عهده دارد.

امینی بیان کرد: روزانه سه تن پسماند‌های خشک از مبادی تولید جمع آوری می‌شود که نسبت به ۶ ماه گذشته رشد ۷۰ درصدی داشته است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین از شهروندان خواست تا در کاهش تولید زباله مشارکت بیشتری داشته باشند و به تفکیک از مبدا همت کنند.

روزانه ۲۶۰ تن زباله از سطح شهر قزوین جمع آوری می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار