برگزاری سومین جشنواره سواد رسانه‌ای جهاد تبیین در سیستان و بلوچستان

دبیر نهضت سوادرسانه انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان از برگزاری سومین جشنواره نهضت سواد رسانه‌ای در سیستان و بلوچستان با موضوع جهاد تبیین هم‌زمان با سراسر کشور خبر داد.

 اسحاقی با اشاره به برگزاری سومین جشنواره نهضت سواد رسانه‌ای در سیستان و بلوچستان با موضوع جهاد تبیین، بیان کرد: امروزه رسانه‌ها یکی از اجزای مهم جوامع بشری و ابزاری قدرتمند و فراگیر هستند؛ لذا آموزش سواد رسانه‌ای در ایران یکی از ملزومات اساسی برای شهروندان به‌حساب می‌آید که نیازمند رسیدگی در ابعاد و زوایای مختلف است.
 
 وی با بیان اینکه آموزش سواد رسانه‌ای بستر مناسب را برای کنش گری فعالانه در فضای مجازی فراهم می‌کند، افزود: سازمان‌های متولی این امر مهم از جمله سازمان فضای مجازی بسیج نیازمند ارزیابی عملکردها، توانایی‌ها و شناسایی نقاط قوت و ضعف و نیز فرصت‌ها و تهدیدات حوزه مسئولیت خود هستند.
 
 دبیر نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای رسیدن به این نقطه مطلوب را برگزاری جشنواره‌های تخصصی دانست و تصریح کرد: برگزاری این جشنواره‌ها فرصتی برای ارائه ایده‌های جدید فراهم می‌آورد و پتانسیل‌ها و توانایی‌های بعضاً در حاشیه دیده شوند و نیز بازخوردگیری دقیق‌تری از آموزش‌های ارائه شده صورت می‌گیرد.
 

 
 اسحاقی هدف از برگزاری این جشنواره را آمایش پتانسیل‌ها و توانایی‌های سواد رسانه‌ای فعالان فضای مجازی بسیج در سطح کشور عنوان کرد و گفت: محور‌های ارائه آثار شامل تربیت رسانه‌ای، فناوری‌های نوین ارتباطی، جریان‌شناسی رسانه، رسانه‌شناسی، شبکه ملی اطلاعات و اقتصاد رسانه‌ای است.
 این مسئول ادامه داد: سخنرانی، موشن‌گرافیک، اینفوگرافی، کتاب و پوستر از قالب‌های ارائه آثار در این جشنواره هستند.
 
 دبیر نهضت سواد رسانه انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مرحله استانی این جشنواره از ۱۰ اردیبهشت لغایت ۱۰ خردادماه به‌صورت هم‌زمان در ۳۲ استان کشور برگزار می‌شود، افزود: مهلت ارسال آثار تا پایان خرداد ۱۴۰۳ است و شرکت‌کنندگان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار به آیدی nasra_sb_۰۱@ در شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.
 
 وی در پایان خاطرنشان کرد: برگزیدگان استانی این جشنواره به مرحله کشوری که در مردادماه برگزار خواهد شد راه پیدا خواهند کرد.

برچسب ها: جهادتبیین ، رسانه ها
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار