الجزایر پیش نویس قطعنامه توقف کشتار در رفح را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه می‌کند

در پی نشست غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله اسرائیل به اردوگاه رفح، الجزایر پیش نویس قطعنامه‌ای در این خصوص را ارائه خواهد کرد.

 در پی نشست غیر علنی شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان به رفح، سفیر الجزایر در سازمان ملل اعلام کرد کشورش پیش نویس قطعنامه‌ای برای «توقف کشتار در رفح» ارائه خواهد کرد.

«عمار بن جامع» سفیر و نماینده دائم الجزایر در سازمان ملل که کشورش عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل است، پس از نشست غیرعلنی این شورا درباره حمله اسرائیل به رفح، به خبرنگاران گفت که الجزایر روز سه شنبه پیش نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را برای توقف کشتار در رفح پیشنهاد خواهد کرد.

او تاکید کرد: این یک متن کوتاه و قاطع و تعیین کننده خواهد بود.

ارتش اسرائیل ۲۶ می (۶ خرداد ماه جاری) با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه دست کم ۴۱ فلسطینی از جمله زنان و کودکان را شهید و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد عصر امروز سه شنبه به وقت محلی (نیویورک) نشستی غیر علنی به درخواست کشور الجزایر درباره حمله اسرائیل به رفح پشت در‌های بسته برگزار می‌کند.

دیوان بین المللی دادگستری روز جمعه با ۱۳ رای موافق و ۲ رای مخالف حکم توقف فوری عملیات نظامی رژیم اسرائیل در رفح را صادر کرد و بازگشایی گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خواستار شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار