رفع مشکل زمین نهضت ملی مسکن یاسوج

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مشکل زمین نهضت ملی مسکن یاسوج با اضافه شده ۳۵ هکتار زمین رفع شده است.

علی‌محمد روستا در بازدید از چند طرح های نهضت ملی مسکن و راه سازی در شهرستان بویراحمد گفت: ۴۸ هزار واحد مسکن طی چهار سال در استان ساخته می‌شود که سر جمع طرحهای فعال طرح نهضت ملی و واگذاری زمین به اقشار ویژه ۲۶ هزار و ۵۲۸ واحد است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به اینکه بانک ها همکاری لازم‌را برای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن داشته باشند، ادامه داد: ۶ هزار و ۱۷۶ خانوار در طرح اقشار ویژه زمین دریافت کردند.

روستا از شناسایی ۳۵ هزار هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مرکز استان خبر داد و افزود: ۲۰ هکتار از این اراضی در کارگروه امور زیربنایی نهایی شده که با این اقدام ۵۰ درصد مشکل طرح نهضت ملی مسکن در مرکز استان رفع می‌شود.

وی با اشاره به تکمیل سایت ۲۸۸ واحدی گچساران گفت: نیاز است در زمینه دفع آب‌های سطحی و فاضلاب کارهایی انجام شود که در صورت همکاری دستگاه‌‌ها و شبکه بانکی برخی از سایت طرح نهضت ملی تا چند ماه آینده تکمیل و به متقاضیان واگذار می‌شود.

روستا همچنین در بازدید از طرح تقاطع غیرهمسطح مهریان گفت: اتصال استان به بزرگراه شیراز_ اصفهان از پروژه‌های اولویت‌دار است و در ابتدای آن پروژه تقاطع غیرهمسطح مهریان قرار دارد که معارضات روند احداث این پروژه حیاتی را با کندی مواجه کرده است.

معاون عمرانی استانداری افزود: ۸ میلیارد تومان اوراق به این طرح اختصاص یافته، ضمن اینکه اعمال ماده ۵۶ برای این پروژه را دنبال می‌کنیم تا با اختصاص تسهیلات بانکی پروژه جان دوباره‌ای بگیرد.

وی با بیان اینکه اعتبارات جاده اقلید_ سورمق_ یاسوج را برای تکمیل پروژه تقاطع غیرهمسطح مهریان اختصاص می‌دهیم، گفت: برای این پروژه به بیش از ۲ هزار میلیارد اعتبار نیاز است.

معاون هماهنگی امور عمرانی در ادامه از تونل‌های مسیر یاسوج _ سی‌سخت بازدید کرد و گفت: پیمانکار ۴۰ میلیارد تومان مطالبات دارد و به همین اندازه نیز اعتبار پرداخت شده است.

وی گفت: مشکلاتی نیز در نحوه و زمان بندی این طرح وجود دارد که با تخصیص خوب اعتبارات طرح در حال احداث تونل‌های مسیر یاسوج به سی‌سخت مجددا فعال شود.

وی همچنین ضمن بازدید از طرح تقاطع غیرهمسطح مسیر گندی خوری در محور پاتاوه به دهدشت از آن به عنوان حادثه‌خیرترین تقاطع استان نام برد و گفت: این طرح توسط پیمانکار آغاز شده هم اکنون ۴۰ درصد پیشرفت کاری دارد اما با مشکل سوخت و همچنین وجود تیرهای برق در مسیر پروژه مواجه است که با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت توزیع نیروی برق رایزنی کردیم تا هر چه سریعتر به رفع این مشکل کمک کنند.

معاون استاندار اعتبار اختصاص یافته برای اصلاح تقاطع غیرهمسطح گندی‌خوری را ۱۴۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تلاش می‌کنیم پروژه تا انتهای امسال به بهره‌برداری برسد.

وی همچنین در بازدید از پروژه پل در حال احداث تنگ سریز در محور بابامیدان_ یاسوج_ سمیرم ضمن اعلام رضایت از روند ساخت این پروژه گفت: طول پل ۱۳۰ متر است و با اعتبار اولیه ۷۰ میلیارد تومان ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

روستا با بیان اینکه پروژه برای تکمیل ۷۰ میلیارد تومان دیگر نیاز دارد، گفت: در صورت تخصیص اعتبار پروژه پل سریز تا پایان امسال تکمیل و به اتمام می‌رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از کمربندی یاسوج بازدید کرد و گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته و درایت پلیس راهور در ایام نوروز ۱۴۰۳ از ۲۰ اسفند تا ۱۵ فروردین هیچ تصادف منجر به فوتی در این محور پر حادثه صورت نگرفت.

روستا عنوان کرد: در حال حاضر پروژه فعال است و از قسمت شهرک صنعتی تا پل امامزاده مختار(ع) آماده آسفالت است البته قسمتی از پروژه معارض شخصی دارد که از فرمانداری بویراحمد خواستیم نسبت به رفع معارض این پروژه اقدام کند.

روستا تصریح کرد: کار در کمربندی یاسوج تا روستای چنارستان در حال انجام است و امیدواریم تا قبل از فصل سرما آسفالت قسمت باقی مانده صورت گیرد.

وی همچنین از طرح در دست احداث گردنه مله شوره با ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی بازدید کرد و گفت: در ایام سرد سال شاهد ریزش گردنه مله شوره و انسداد این قسمت هستیم که تاکنون به دلیل عدم مطالعات فنی ۱۵ میلیارد تومان هزینه خاکبرداری در این محور است که از راهداری می‌خواهیم طرح جامع مطالعات پایدار سازی ترانشه گردنه مله شوره را ارائه دهد.

روستا در خصوص جاده در دست احداث روستای گنجگان تا حد فاصل منطقه تنگ سرخ مرز استان‌ کهگیلویه و بویراحمد و فارس گفت: اعتبار این پروژه ۲۵۰ میلیارد تومان و ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی طرح است، پیشرفت ابنیه نیز ۹۵ درصد است پروژه نیز معارضاتی داشت که رفع کردیم.

وی بیان کرد: چندین تیر چراغ برق در مسیر پروژه است که از اداره برق خواستیم نسبت به جابه‌جایی تیرهای چراغ برق اقدام کند.

روستا با بیان اینکه به دلیل توپوگرافی استان هزینه ساخت هر کیلومتر راه بین ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان است،گفت: همه پروژه‌های راه و شهرسازی بویراحمد با اعتبار بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان فعال و کار در حال انجام است.

به گفته روستا با توجه به شعار دولت مردمی سیزدهم و رئیس جمهور شهید آیت‌الله رئیسی باید شبانه‌روز به مردم خدمت کرد و نباید هیچ پروژه‌ای تعطیل باشد و پروژه‌های سایر ادارات مانند راه و شهرسازی فعال باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی هم در این بازدید با بیان اینکه همه پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی در شهرستان بویراحمد فعال هستند، گفت: با پایان فصل بارش‌ها روند احداث پروژه‌ها سرعت گرفته است.

محمد راستا بیان کرد: اعتبارات خوبی به پروژه‌های راه و شهرسازی تخصیص یافته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.