دستاورد‌های ماندگار دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و درمان استان یزد

سرپرست بیمارستان افشار یزد گفت: فراهم سازی تجهیزات پزشکی برای اولین عمل ترمیم رگ آئورت برای اولین بار در استان یزد یکی از دستاورد‌های دولت شهید رئیسی است.

حسن حقانی نژاد سرپرست بیمارستان افشار یزد گفت: دستاورد‌های دولت رئیس جمهور شهید در بیمارستان افشار بسیار شایسته و به نفع بیماران استان و حتی استان‌های همجوار بوده است.

اوخاطر نشان کرد: از جمله این دستاورد‌ها می‌توان به راه اندازی پروسیجر تاوی (تعویض دریچه آئورت از طریق آنژیوگرافی) برای اولین بار در استان یزد، فراهم سازی تجهیزات پزشکی جهت اولین عمل ترمیم رگ آئورت برای اولین بار در استان یزد، فراهم سازی تجهیزات پزشکی برای انجام عمل دریچه مصنوعی در اتاق عمل قلب، راه‌اندازی بخش دندانپزشکی ویژه بیماران قلبی پر خطر، راه اندازی و تجهیز بخش سی‌تی اسکن بیمارستان با کمک خیرین سلامت، خرید یوپی اس جدید آنژیوگرافی، خرید چهار مانیتور پورتال برای دیالیز، تجهیز بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان با دستگاه‌های جدید، خرید دو دستگاه اکوکاردیوگرافی پیشرفته و الیزا آزمایشگاه اشاره کرد.

رییس بیمارستان افشار یزد اقدامات عمرانی انجام شده در این مرکز را، شروع بازسازی بخش جراحی قلب و بخش آنژیوگرافی، بازسازی سالن آمفی‌تئاتر بیمارستان، اصلاح فاضلاب در جهت کاهش خطر روان آب، بهسازی بخش جراحی زنان و مهدکودک برشمرد.

وی بیان داشت: اخذ مجوز راه‌اندازی اولین کلینیک ترک دخانیات در یزد برای بیمارستان افشار، رونمایی از کتاب مسیر سلامت قلب از دیگر افتخارات بیمارستان در این دوران بود و از آخرین اقدامات شایسته این دولت، فعال‌تر کردن اتاق عمل قلب با افزایش جراحی‌های قلبی بیماران مادرزادی پیچیده و جراحی‌های قلب اطفال، جذب نیروی جراح قلب جدید، بروزشدن نوبت‌دهی بیماران در اتاق عمل قلب و همچنین جذب فلوشیپ تصویربرداری قلب بود.

حقانی نژاد افزود: یکی از اقدامات درمانی مهم و اورژانسی انجام شده در بیمارستان قلب افشار کد ۲۴۷ است و این بیمارستان به عنوان مرکز اصلی ارجاع بیماران کد ۲۴۷ در سطح استان یزد است.

او اظهار داشت: در تمام دنیا روش ارجح برای بیمارانی که با سکته حاد قلبی مراجعه می‌کنند، انجام آنژیوگرافی اورژانس و بازکردن رگ مسدودشده توسط بالون و سپس تعبیه استنت (فنر) است.

این متخصص قلب و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه انجام آنژیوگرافی اورژانس در بیماران سکته حاد قلبی از شاخص‌های درمان در کشور و دنیا محسوب می‌شود، با حمایت‌های دولت و به همت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و همچنین تلاش اساتید و متخصصان قلب و عروق دانشگاه، مرکز قلب افشار بالاترین آمار کد ۲۴۷ را در بین بیمارستان‌های کشور داراست.

بیمارستان افشار مرکز تخصصی و فوق تخصصی تشخیص و درمان بیماری‌های قلبی، انجام مداخلات و جراحی‌های قلبی پیشرفته در استان یزد و استان‌های جنوب و جنوب شرق است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.