نقاشی که با اثرش شهید رئیسی را خوشحال کرد

علیرضا ذاکری طراح و هنرمند پیشکسوت عرصه هنر‌های تجسمی، روایتی از علاقه شهید رئیسی به رهبر معظم انقلاب را در آخرین دیدار خود با رئیس جمهور شهید نقل کرده است.

علیرضا ذاکری طراح و هنرمند پیشکسوت عرصه هنر‌های تجسمی، روایتی از علاقه شهید رئیسی به رهبر معظم انقلاب را در آخرین دیدار خود با رئیس‌جمهور شهید نقل کرده است. 

او می‌گوید: «آقای رئیسی اسفند ماه سال قبل [۱۴۰۲]از هنرمندان دعوت کردند تا در ضیافت افطاری در کنار هم باشند. بنده دیدم این مراسم بهترین زمان برای اهدا این نقاشی‌ها [پرتره‌ای از رهبر معظم انقلاب و آیت‌الله رئیسی]به آقای رئیس‌جمهور به پاس سال‌ها تلاش جهادگرانه ایشان است. این دو نقاشی را در سایز کوچک چاپ کردم تا در کتاب‌خانه شخصی خود قرار دهند. پس از افطار، نقاشی‌ها را به ایشان دادم. تا چشم آقای رئیسی به پرتره حضرت آقا افتاد از جای خود بلند شدند و با ذوق خاصی گفتند چه نقاشی زیبایی! توضیح دادم که نقاشی‌ها را در سایز کوچک چاپ کردم که به کتابخانه شخصی ببرید؛ بلافاصله گفتند نه! من این نقاشی را می‌برم به دست حضرت آقا می‌رسانم و به ایشان تقدیم می‌کنم. بعد از دیدن نقاشی پرتره خودشان با لحن جالبی گفتند چرا عکس من را کشیدید؟ حیف نبود که وقت برای کشیدن نقاشی من گذاشتید؛ همین که چهره حضرت آقا را کشیدید کافی بود». 

پرتره رهبر معظم انقلاب/ علیرضا ذاکری

منبع: تسنیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۶ ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
احسنت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۷ ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
درود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
چه زیبا نقاشی کرده