قطع همکاری خانه سینما با نایب رئیس نماوا

خانه سینما از تعلیق عضویت و قطع هرگونه همکاری صنفی و حرفه‌ای صنوف سینمایی با نایب رئیس نماوا به دلیل اظهارات توهین‌آمیز وی خبر داد.

در واکنش به صحبت‌های محمدحسن شانه‌ساززاده نایب رئیس هیات مدیره پلتفرم نماوا که بازیگران و تهیه‌کننده‌های سینمای ایران را به بی‌اخلاقی متهم کرده بود، جامعه اصناف سینمای ایران اطلاعیه‌ای مبنی بر قطع همکاری خانه سینما و تعلیق عضویت وی صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

 پیرو اطلاعیه قبلی در خصوص اظهارات خارج از عرف و اخلاق حرفه‌ای آقای شانه‌ساززاده (نایب رئیس هیات مدیره پلتفرم نماوا)، رای شورای صیانت خانه سینما متشکل از سینماگران و حقوقدانان که با بررسی جوانب مختلف این موضوع صورت گرفت، منجر به صدور حکم تعلیق عضویت و قطع همکاری صنوف سینمایی با ایشان تا پایان سال ۱۴۰۴ شد.

در رای صادره ضمن تقبیح سخنان نامبرده چنین آمده:

جامعه اصناف سینمایی عضو خانه سینما حسب مورد نسبت به تعلیق عضویت و عدم همکاری با نامبرده در کلیه امور سینمایی و پلتفر‌های نمایش خانگی و امور صنفی تا پایان سال ۱۴۰۴ اقدام نمایند.

هیات رییسه خانه سینما، ضمن نکوهش سخنان خارج از اخلاق نامبرده، تاکید می‌کند حق شکایت فردی در محاکم قضایی برای سینماگران محفوظ است و این رای با توجه به جوانب حقوقی و صنفی جامعه اصناف سینمایی صادر و منتشر شده است.

برچسب ها: نماوا ، خانه سینما
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار