حاشیه جلسه دولت؛

دهقان: اعضای شورای سران می‌توانند نامزد انتخابات شوند

معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: شورای سران می‌توانند در انتخابات طبق قانون و نظر شورای نگهبان شرکت کنند.

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: همانطور که رئیس جمهور می‌تواند برای دور دوم ثبت نام کند، شورای سران هم می‌توانند در انتخابات طبق قانون و نظر شورای نگهبان شرکت کنند.

 محمد دهقان در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: قصد حضور در انتخابات را ندارم.

وی در پاسخ به این پرسش که روسای قوا عضو شورای سران می‌توانند نامزد انتخابات شوند؟ گفت: ماده ۳۷ قانون انتخابات تصریح دارد کسانی که مستقیم در نظارت و اجرا نقش دارند، نمی‌توانند نامزد شوند و چون سران قوا مستقیم در نظارت و اجرا نقش ندارند، می‌توانند نامزد انتخابات شوند؛ این نظر شورای نگهبان هم هست.

دهقان بیان کرد: همانطور که رئیس جمهور می‌تواند برای دور دوم ثبت نام کند، شورای سران هم می‌توانند در انتخابات طبق قانون و نظر شورای نگهبان شرکت کنند.

وی درباره توصیه‌های رئیس جمهور به اعضای هیات دولت، گفت: رئیس‌جمهور مدام بر کار تاکید می‌کرد و اینکه هیچ موضوعی نباید جلوی کار دولت را بگیرد. رئیس جمهور تحمل زیادی داشت، پرکار و پرتلاش بود و معتقد بود نباید چیزی را موکول به چیز دیگر کرد. رئیس جمهور می‌گفت هر حرفی دارید در دولت بزنید و هیچ کاری نباید به خاطر اختلاف نظر متوقف شود. دولت یک مجموعه منسجم است و نباید هیچ کاری به خاطر اختلاف کارشناسی روی زمین بماند. بعد از شهادت رئیس جمهور، با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب که هیچ خللی در کار‌های اجرایی انجام نشود، همه کار‌ها به طور طبیعی در دولت دنبال می‌شود. آقای مخبر هم با جدیت کار را دنبال می‌کند و بنای دولت این است که هیچ کاری روی زمین نماند.

معاون حقوقی رئیس جمهور درباره جلسه سران قوا برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: همه تمهیدات لازم برای برگزارای انتخابات فراهم شده است. جلسات شورای نگهبان و وزارت کشور و سران قوا تشکیل شده است. هماهنگی‌های مجری و ناظر صورت گرفته است. در این زمینه قانون داریم و نیازی به تصویب مصوبه‌ای نیست و همه قوانین شفاف است. شورای سران موضوع اجرای انتخابات را پیگیری می‌کند.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار