پایان خرداد ماه آخرین زمان ثبت نام در سامانه سرویس مدارس 

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آذربایجان شرقی گفت: خانواده‌های متقاضی سرویس تا پایان خرداد ماه فرصت دارند در سامانه سپند ثبت نام کنند.

شهریاری گفت: در خصوص سرویس مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ بر اساس آیین نامه اجرایی جدید حمل و نقل دانش‌آموزان ارائه خدمت خواهد شد.

وی افزود: مرحله نخست فرایند حمل و نقل دانش‌آموزی در قالب ثبت درخواست والدین از طریق درگاه سامانه ملی پایش ناوگان دانش آموزی (سپند) از اول خرداد ۱۴۰۳ آغاز شده است و والدین متقاضی دریافت خدمات حمل و نقل دانش‌آموزی (سرویس مدارس) می‌توانند از تاریخ اعلام شده به مدت یک ماه با مراجعه به سامانه www.irtusepand.ir و با کلیک بر روی گزینه ثبت درخواست والدین برای سرویس مدرسه ۱۴۰۴-۱۴۰۳ نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

شهریاری خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها طبق تبصره یک از ماده ۱۵ آیین نامه جدید موظف هستند تا پایان مرداد ماه نسبت به تکمیل فرایند ثبت نام تایید و صدور گواهی صلاحیت شرکت‌ها و رانندگان اقدام نمایند از این رو والدین می‌توانند با مراجعه به صفحه اصلی سامانه سپند و از طریق گزینه شرکت‌های مجاز و دارای گواهی صلاحیت از شهرداری‌های محل اقامت خود انتخاب کرده و فرایند دریافت سرویس مدرسه را از طریق همان پیمانکار منتخب ادامه دهند.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان آذربایجان شرقی گفت: قرارداد مابین اولیای دانش‌آموزان و شرکت‌های حمل و نقل مجاز از طریق سامانه مذکور منعقد شده و سامانه الکترونیکی گفته شده متعلق به وزارت کشور توسط شهرداری تهیه شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس ماده ۲۴ آیین نامه جدید حمل و نقل دانش‌آموزی مدیران مدارس هیچگونه قراردادی با شرکت‌های حمل و نقل منعقد نخواهند کرد و فقط اولیا با شرکت‌های حمل و نقل دانش‌آموزان و بر اساس همین سامانه سپند قرارداد منعقد خواهند نمود.

شهریاری گفت: نظارت عالیه بر خدمات ارائه شده در حمل و نقل دانش‌آموزی در هر شهرستان بر عهده شورای هماهنگی ترافیک شهرستان بر اساس تبصره ۵ ماده ۲۵ آیین نامه جدید است که در آیین نامه قبلی طبق ماده ۱۸ امورات انجام می‌گرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار