ورود بیش از نیمی از حجاج کشورمان به سرزمین وحی

حجت الاسلام والمسلمین نواب از ورود بیش از نیمی از حجاج کشورمان به سرزمین وحی از آغاز عملیات حج خبر داد.

در نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب برگزار شد، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی ابراز امیدواری کرد که باقیمانده زائران کشورمان به آرامی و سهولت وارد سرزمین وحی شوند و با حجی مقبول به سلامتی به کشور بازگردند.

در ادامه این جلسه رئیس ستاد مدینه تعداد زائرانی را که از آغاز عملیات حج در ۲۴ اردیبهشت ماه تاکنون وارد شهر پیامبر شدند حدود ۳۲۴۰۰ نفر اعلام کرد.

به گفته وی، این زائران در قالب ۲۳۳ کاروان با ۱۴۰ پرواز وارد شهر پیامبر شده و به زیارت حرم نبوی و جنت البقیع مشرف شدند.

علی اصغری تعداد زائران حاضر در مدینه را بیش از ۱۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: ۲۵۵۰۰ زائر تاکنون به زیارت روضه شریف مشرف شدند و بیش از ۲۷۰۰۰ نفر هم از فرصت زیارت دوره استفاده کردند و ۳۸۱ هزار پرس غذا نیز در دو آشپزخانه مرکزی در این شهر برای تغذیه زائران طبخ و توزیع شده است.

در پایان این جلسه، ناصر روستا مسئول ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت در مدینه به فعالیت درمانگاه‌های ۲۴ ساعته و ۱۶ ساعته و مرکزی در شهر پیامبر برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران ایرانی اشاره کرد و با اشاره به راهکار‌های انجام شده برای کاهش تعداد مراجعان به درمانگاه ۱۶ ساعته، شرایط کلی را روان و آرام توصیف کرد.

در ادامه این جلسه مسئولان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران از اقدامات و پیگیری‌های انجام شده در موضوع دستگیری گروه رسانه‌ای صدا و سیما و بازگرداندن این گروه به کشور گزارش داد و گفت: با وجود پیگیری‌ها در سطوح مختلف این گروه را دیشب به فرودگاه منتقل کردند و به کشور بازگرداندند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه تا آنجا که اطلاع دارم این اقدام برای اولین بار اتفاق افتاده، اظهار داشت: زائران سوال می‌کنند مگر آن‌ها چه کرده‌اند که عربستان این گروه را دستگیر کرد و به کشور بازگرداند؟

برچسب ها: زائران حج ، حج تمتع
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۶ ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
ال سعود خبیس