حجت الاسلام حمیدی با اشاره به اینکه قضات در صدور آرا مصلحت و شرایط اقتصادی کشور را ببینند، گفت: نباید رای قاضی منجر به تعطیلی یک واحد تولیدی شود.

حجت الاسلام  ابراهیم حمیدی در نشست مشترک مدیران ارشد دستگاه قضایی استان و مدیران شرکت گل گهر سیرجان، گفت: شهید رئیسی در هر شرایطی امیدآفرینی را در جامعه تزریق می کرد.

وی بیان داشت: حدود ۱۵ سال بنده از نزدیک با این عالم بزرگ و مجاهد فی سبیل الله برخورد و آشنایی داشتم، از راه، رفتار و منش ایشان درس گرفتم، ایشان یک اسوه و الگوی بزرگی برای تمام قضات بود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: قطعا این شهید بزرگ از شهدایی است که بیشتر ابعاد وجودی زندگی ایشان برای مردم آشکار خواهد شد.

وی ادامه داد: بخشی از ویژگی های مثبت شهید جمهور مانند، مردمی بودن، ولایی بودن و خستگی ناپذیر بودن به مردم اثبات شده است و اما ویژگی‌که کمتر به آن پرداخته شده این بود که ایشان در هر شرایطی به آینده امیدوار بود و تنها چیزی که در ایشان دیده نمی شد، یأس بود.

نماینده عالی قوه قضائیه در کرمان ادامه داد: در بدترین شرایط هیچ‌گاه در گفتار، رفتار و منش شهید جمهور ناامیدی ندیدیم، امیدواری به آینده آیینه تمام نمایی بود که ایشان را نشان می داد.

وی ادامه داد: آیت الله رییسی با استفاده از تمام ظرفیت ها، سعی داشت به جامعه امید را تزریق کند، در سخت ترین شرایط دستگاه اجرایی را برعهده گرفت و اعتقاد داشت هیچ بن بستی در کشور وجود ندارد.

حجت الاسلام حمیدی بیان کرد: بایستی دستگاه قضایی و اجرائی و مسئولان معادن به شرایط امیدوار باشند، قوی ترین ملت ها با یاس و ناامیدی نابود می شوند.

وی ادامه داد: بایستی به شهید عزیز آیت الله رییسی تاسی کنیم و به داشته ها و ظرفیت ها امیدوار باشیم، جزیره ای فکر و عمل نکنیم، همه ظرفیت ها را پای کار بیاوریم، آن وقت معجزه امیدواری و تزریق را خواهیم داد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان داشت: خدای ناکرده اگر مایوس باشیم و مردم را ناامید کنیم، تاثیرش از بمب اتم بدتر است.

وی بیان داشت: بایستی از همه ظرفیت های قوه قضائیه برای امیدآفرینی در جامعه استفاده کنیم و این مقوله در بدنه دستگاه عدلیه نهادینه شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان گفت: یکی از ابعاد امیدآفرینی، توجه به مسائل اقتصادی، معیشتی است، دشمن از این ابزار استفاده می کند و لازم است این ابزار از دشمن گرفته شود، به معیشت مردم و رشد واحدهای تولیدی توجه بیشتری شود.

وی تصریح کرد: امروز تحریم کشور از سوی دشمنان تهدید اول نیست؛ بلکه خودتحریمی معضل و تهدیدی برای کشور است.

وی به نقش برجسته قضات و دادستان ها در تحقق شعار سال و حمایت از تولید اشاره کرد و گفت: قضات باید در صدور آرا و احکام قضایی، ضمن رعایت عدالت، مصلحت و شرایط اقتصادی کشور را ببینند .

رییس شورای قضایی استان کرمان تاکید کرد: نباید رایی در دستگاه قضایی صادر شود که جلوی تولید یک بنگاه اقتصادی گرفته شود.

 در پایان این نشست تفاهم نامه دادگستری کل استان کرمان و شرکت صنعتی معدنی گل و گهر سیرجان با هدف کاهش آسیب های اجتماعی امضا شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار