انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک در حوزه معدن و قضا

با حضور قاضی القضات استان کرمان تفاهم نامه همکاری مشترک در حوزه معدن و قضا منعقد شد.

عصر امروز همایش تخصصی معدن و قضا با حضور مسئولان اجرایی، قضایی و فعالان اقتصادی استان در مجموعه گل گهر سیرجان برگزار شد.

سید مهدی قویدل، معاون قضایی اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در حاشیه این همایش گفت: دستگاه قضایی برای اجرای ماموریت‌های سند تحول و تعالی دستگاه قضا، دستورالعمل‌های حمایت قضایی از سرمایه گذاری، تولید و اشتغال و همچنین ستاد اقتصاد مقاومتی به دنبال به هم افزایی قضایی و اقتصادی است.

 وی تاکید کرد: با توجه به نقش دادگستری استان کرمان و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم از طریق حضور در جلسات شورای گفتگو، کارگروه‌های رفع موانع تولید در سیاستگذاری اقتصادی مشارکت داشته و با پیگیری‌های سیاست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی حمایت‌های قضایی بی شماری داشته است.

وی بیان کرد:ما به دنبال شناسایی موانع، رفع چالش‌ها و مشکلات در زمینه سرمایه گذاری، اشتغال و تولید در ابعاد مختلف هستیم و رویکرد حمایت قضایی از سرمایه گذاری و تسهیل آن در راس امور دادگستری استان کرمان است.

وی افزود: هدف از برگزاری این همایش، افزایش همکاری و تعامل دوسویه و استفاده از ظرفیت‌های واحد‌های صنعتی و معدنی برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

قویدل گفت: ارتقا و تقویت مسئولیت اجتماعی، بهبود عملکرد‌ها و فرایند‌ها در ابن زمینه مورد تاکید است و امیدواریم این نشست پیوند علمی و عملی این مهم را تسهیل کند.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: مهم ترین دستاورد این نشست، انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای مسئولیت اجتماعی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان اظهار امیدواری کرد: ماموریت‌های دستگاه قضا مطابق سند تحول از بستر این تفاهم نامه پیش رود و برنامه‌های اجتماعی، آموزشی، حمایتی و اقتصادی به صورت هدفمند محقق شود.

قویدل همچنین تاکید کرد: حفظ و تقویت سرمایه‌های اجتماعی موجود و اقدام برای توانمند سازی اجتماعی از افق‌های همکاری پیش روست که با تعامل دوسویه قطعا محقق خواهد شد.

خط قرمز دستگاه قضائی رانت خوری، ویژه خواری و فساد است

حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی، رئیس دادگستری شهرستان سیرجان گفت:خط قرمز دستگاه قضائی رانت خوری، ویژه خواری و فساد است که عدلیه قطعا با فساد مبارزه جدی خواهد کرد.

 وی افزود: دستگاه قضایی به اقتصاد کشور اهمیت می دهد و طوری عمل می کند تا ساعتی خط تولید متوقف نشود .

رئیس دادگستری شهرستان سیرجان بیان داشت: رئیس معزز قوه قضائیه بر رفع موانع اقتصادی تاکید فراوانی دارند و شورای قضائی استان در صدر آن رئیس کل دادگستری کرمان در رفع موانع تولید کمک می کنند و رفع مشکلات واحدهای تولیدی از اولویت های سیستم قضائی استان است.

وی بیان داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ابزار دشمنی دشمنان روی ۳ محور تبلیغات و ایران هراسی، نفوذ و رخنه ها و تحریم ها متمرکز است.

حجت الاسلام محمدی بیان کرد: مقام رهبری(مدظله العالی)  فرمودند: زمانی خودمان تحریم را از آن چه بود بزرگ تر دانستیم، این اشتباه بود و ما باید با اقداماتی مانند رفع موانع تولیدی و اقتصادی و سرمایه گذاری بر تحریم ها غلبه کنیم.

این مقام قضائی با بیان اینکه شعار ولایت مداری لازم است، ولی کافی نیست، افزود: بایستی برای رفع دغدغه‌های اقتصادی همت بیشتری شود.

وی بیان داشت: امروزه یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) رفع مشکلات اقتصادی، تقویت رفاه و معیشت مردم است.

وی ادامه داد: رئیس معزز قوه قضائیه بر رفع موانع اقتصادی تاکید فراوانی دارند و شورای قضائی استان در صدر آن رئیس کل دادگستری کرمان برای رفع موانع تولید کمک می کنند، امروز رفع مشکلات واحدهای تولیدی از اولویت های سیستم قضائی استان است.

حجت الاسلام محمودی بیان داشت: هر چه برای رفع موانع تولید کوشش شود، از حجم پرونده ها به دادگستری کاسته خواهد شد.

وی افزود: جای قدردانی از مجتمع گل گهر سیرجان است که اقدامات ارزنده ای انجام داده است، اما توقع بیشتری می رود که این منطقه اقتصادی به وضعیت اقتصادی استان و حتی کشور سروسامان بدهد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.