رادان تاکید کرد؛

آمادگی کامل ایران برای انتقال تجربیات پلیسی به عراق

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: پلیس ایران، آمادگی کامل دارد تا تجربیات خود را در اختیار کشور دوست، عراق بگذارد.

سردار احمد رضا رادان در دیدار با عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق ضمن خوش آمدگویی به وی و هیات همراه اظهار داشت: گرچه به نوعی داغدار شهادت رئیس جمهور عزیزمان و تعدادی از همراهان وی هستیم ولی ما ایرانی‌ها بر این باوریم که دیدار دوستانمان در این مواقع تسلی دل ما خواهد بود.

وی افزود: بی صبرانه منتظر این دیدار بودیم و امیدوارم در مدتی که در کشور ما مهمان هستید به شما خوش بگذرد و توافقات بدست آمده منجر به امنیت بیشتر دو کشور شود.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه وقتی گزارش سفر به عراق را برای مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور شهید ارائه دادم، ابراز خوشحالی کردند و گفتند، برای مسئولان عراقی خصوصا نخست وزیر جناب آقای السودانی دعا می‌کنند.

وی با اشاره به دستاورد‌های سفر به عراق خاطرنشان کرد: بعد از این سفر چندین هیات از عراق به ایران آمدند و از بخش‌های مختلف پلیس ایران بازدید کردند و امیدوارم این بازدید‌ها منجر به رضایت و امنیت مردم دو کشور شود.

سردار رادان با بیان اینکه پلیس ایران در همه بخش‌ها آمادگی کامل دارد تا تجربیات خود را در اختیار کشور دوست عراق بگذارد، افزود: همه بخش‌های انتظامی از جمله پلیس سایبر، راهنمایی و رانندگی، یگان ویژه، آموزش و دانشگاه، مبارزه با مواد مخدر و مبارزه با تروریسم و خاصه همکاری در زمینه مراسم بزرگ اربعین می‌تواند بخش‌هایی باشد که همکاری در آنها نیاز هر دو کشور است.

وی گفت: باید یک تشکر ویژه نیز در خصوص همکاری در جهت تسهیل تردد زائران در اربعین سال گذشته داشته باشم و امیدورام امسال نیز با این همکاری متقابل افزایش و سهولت تردد و امنیت زائران فراهم شود.

مناسبات ایران و عراق برای ۲ کشور و منطقه اثرگذار است

وزیر کشور عراق نیز در این دیدار گفت: روابط و مناسبات برای ایران و عراق بسیار حائز اهمیت است و باید تلاش کنیم به دلیل تاثیرگذاری در کل منطقه این روابط و مناسبات گسترش یابد.

عبدالامیر الشمری اظهار داشت: در ابتدا مراتب تسلیت خود برای شهادت رئیس‌جمهور و تعدای از همراهان وی را اعلام می‌کنم و باید بگویم که این ضایعه اسفناک مربوط به ایران نبود و شامل کلیه امت‌های اسلامی است، زیرا آقای رئیسی یاور مظلومان بود و قدم‌های بسیاری برای یاری رسانی به آنان برداشته بود.

وی ادامه داد: جا دارد از مهمان نوازی گرم و کریمانه شما که در این سفر نسبت به ما داشته‌اید کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.

وزیر کشور عراق افزود: بطور قطع ثمره این سفر تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم بر ملت‌های ما دارد و تحولات سیاسی منطقه می‌طلبد که به دور از هر چالشی روابط ارتقاء یابد.

عبدالامیر الشمری خاطرنشان کرد: مناسبات ایران و عراق به نحوی است که می‌تواند تاثیرگذار در امنیت بین المللی باشد و از این رو برنامه دولت متبوع ما تقویت همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر کشور عراق افزود: در این سفر در زمینه‌های مختلفی همچون مبارزه با تروریسم و مواد مخدر، جرایم سازمان یافته، مرزبانی و پلیس سایبری توافقاتی صورت گرفت و امیدواریم بتوانیم این روابط را گسترش و به امنیت مردم هر دو کشور کمک کنیم.

منبع: خبرگزاری پلیس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.