اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی از مرز ۴۵ هزار نفر عبور کرد

با ورود بیش از ۴۵۵۰۰ زائر ایرانی به سرزمین وحی، بیش از ۵۲ درصد از حجاج کشورمان تا بامداد امروز برای انجام اعمال حج تمتع وارد عربستان شده‌اند.  

تعداد زائران ایرانی که در قالب کاروان‌های مدینه اول و دوم، از دو شهر مدینه و جده وارد عربستان شده‌اند از مرز ۴۵۵۵۰ نفر عبور کرد.

از این تعداد ۳۳ هزار و ۹۰۵ نفر در قالب ۲۴۶ کاروان با ۱۴۹ پرواز وارد مدینه شدند که ۲۳ هزار و ۸۲۱ زائر پس از محرم شدن در میقات شجره با قطار سریع السیر حرمین راهی مکه شدند. ده هزار و ۸۴ زائر نیز در مدینه حضور دارند.

بر پایه این گزارش، با ورود ۲۵۹ کاروان از دو شهر جده و مدینه به مکه ۳۵ هزار و ۴۶۹ زائر تا بامداد امروز (پنج شنبه) وارد مکه شده‌اند تا خود را برای انجام اعمال حج تمتع امسال آماده کنند.

تعداد زائران ایرانی که امسال برای انجام حج تمتع در سرزمین وحی حضور می‌یابند ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر خواهد بود و آخرین پرواز زائران ایرانی ۲۱ خرداد انجام می‌گیرد.

اعزام زائران ایرانی از ۲۴ اردیبهشت‌ماه آغاز شد و زائران مدینه اول از طریق فرودگاه مدینه وارد شهر پیامبر شدند و پس از پنج روز اقامت در مدینه منوره و زیارت حرم نبوی و جنت البقیع به مکه مکرمه مشرف شدند. زائران مدینه دوم هم از طریق فرودگاه جده وارد عربستان شده و در مسجد جُحفه مُحرم می‌شوند و به زیارت خانه خدا می‌روند و پس از مناسک حج تمتع با قطار سریع السیر حرمین، به مدینه منوره اعزام خواهند شد.

بنابر اعلام عربستان، مناسک حج تمتع از ۲۵ خرداد آغاز می‌شود و همه زائران باید قبل از این زمان، به مکه مکرمه مشرف شوند تا بتوانند اعمال حج تمتع را به جای آورند.

برچسب ها: حج تمتع ، زائران حج
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار