اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون و مالک شریعتی نیاسر در جلسه علنی مجلس تائید شد.

جلسه اعتبارنامه نمایندگان مجلس صبح امروز در خانه ملت برگزار شد.

در این جلسه اعتبار تمام نمایندگان تائید شد.

یکی از حواشی ایجاد شده بر سر اعتبارنامه مالک شریعتی نیاسر بود. 

کمال حسین‌پور سخنگوی شعبه ۶ مجلس در جلسه علنی امروز بعد از قرائت گزارش شعبه مربوط به اعتبارنامه ۳۰ منتخب تهران گفت: لازم به ذکر است علی رغم اعتراض به اعتبارنامه مالک شریعتی، موارد مورد اعتراض از شورای نگهبان استعلام شد که با توجه به اعلام نظر شورای نگهبان مبنی بر رسیدگی به موضوع مورد اعتراض و حادث نشدن بعد از موارد اعلام اعتبارنامه تایید شد.

در این هنگام مالک شریعتی در مقابل تریبون مجلس با صدای بلند از رییس مجلس خواست که حتی اگر شورای نگهبان اعتبارنامه من را تایید کرده، باز هم رسیدگی کنید.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس در واکنش گفت: این موارد را باید رییس شعبه اعلام کند اگر قبلا موضوع در شورای نگهبان رسیدگی شده، دوباره نمی تواند اینجا مورد رسیدگی قرار گیرید.

رئیس مجلس ادامه داد: دوستان شعبه به ما گفتند اینها را از شورای نگهبان استعلام کرده و رسیدگی شده لذا ملاک گزارش شعبه است که رییس شورا امضا کرده است. اگر اعتراضی در شعبه شده و شورای نگهبان هم آن را قبلا برررسی و تایید نکرده، باید گزارش آن را  بدهد. من نمی توانم به گزارش دیگری غیر از شعبه استناد کنم و ملاک من  گزارش شعبه با امضای رییس شعبه است.

سپس قالیباف تصویب اعتبارنامه‌های شعبه ششم را اعلام کرد.

جنجال دیگر مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون بود.

فرامرز شاهسواری سخنگوی شعبه ۱۲ مجلس در جلسه علنی امروز گزارش این شعبه را درباره نتیجه بررسی اعتبارنامه منتخبان را قرائت کرد.

بعد از آن قالیباف رئیس مجلس تصویب اعتبارنامه ارجاعی به شعبه ۱۲ از جمله غلامرضا تاجگردون را اعلام کرد.

شاهسواری در پایان قرائت گزارش خود گفت: لازم به ذکر است علی رغم اعتراض به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، در اجرای ماده ۲۸ آیین نامه موارد مورد اعتراض از شورای نگهبان استعلام شد که با توجه به اعلام نظر شورای نگهبان مبنی بر رسیدگی به موضوع مورد اعتراض و حادث نشدن بعد از موارد بعد از اعلام صحت انتخابات این اعتبارنامه مورد تایید قرار گرفت.

دیروز مالک شریعتی از اعتراض خود به همراه ۶ نماینده دیگر به اعتبارنامه تاجگردون خبر داده بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار