تمام مطالبات پیشین نیروگاه‌های تجدیدپذیر پرداخت شده است

معاون وزیر نیرو گفت: ۴ هزار میلیارد تومان مطالبات گذشته نیروگاه‌های تجدیدپذیر پرداخت شده و به جز جرائم گذشته تاخیر پرداخت بدهی دیگری وجود ندارد.

محمود کمانی معاون وزیر نیرو با بیان اینکه پیش از این، نیروگاه های تجدید پذیر بیش از ۴ هزار میلیارد تومان بابت فروش برق از دولت طلب داشتند، اظهار کرد: با کمک بخش خصوصی تمام مطالبات نیروگاه های تجدید پذیر قبلی پرداخت شده و به جز جرایم مربوط به تاخیر، ساتبا هیچگونه بدهی به نیروگاه ها ندارد.

 وی ادامه داد: مبلغی به ارزش ۲۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ از محل بودجه سال ۱۴۰۰ پرداخت شد و اخیرا ۳۰۰۰ میلیارد تومان از مطالبات شرکت‌های فعال در حوزه صنعت تجدیدپذیر با بودجه سال ۱۴۰۱ پرداخت شده است.

رئیس سازمان ساتبا با تاکید بر اینکه با کمک بخش خصوصی تمام مطالبات نیروگاه‌های تجدید پذیر قبلی پرداخت شده و به جز جرایم مربوط به بخش تاخیر، ساتبا هیچگونه بدهی به نیروگاه‌ها ندارد. وی در کنفرانسی که به همت انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر و اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، از افزایش ۴۰ درصدی ظرفیت ساخت نیروگاه‌های تجدیدپذیر در دولت سیزدهم خبر داد و اظهار کرد: ظرفیت نیروگاه‌های در حال بهره برداری، ۱۱۹۵ مگاوات و نیروگاه‌های بسیاری در حال ساخت است.

وی اضافه کرد: تصویب هدف گذاری برای ساخت ۳۰ هزار مگاوات انرژی تجدیدپذیر به دستور شهید رییسی در شورای عالی انرژی شکل گرفت و مصوبات و مجوز‌های شکل گرفته در سه سال اخیر نشان دهنده جدیت و عزم دولت سیزدهم برای رفع موانع و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران بوده است.

کمانی با بیان اینکه تاکنون به ظرفیت ۱۲ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در حال ساخت است، اظهار کرد: برای رسیدن به هدف ساخت ۳۰ هزار مگاوات در یک برنامه پنج ساله برنامه ریزی شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار