تویوتا که بزرگترین فروشنده خودروسازی جهان از نظر حجم فروش محسوب می‌شود با کاهش فروش مواجه شده که دلیل آن نقص فنی برخی مدل‌های این شرکت عنوان شده است.  

به نقل از رویترز، فروش جهانی و تولید آوریل خودروسازی تویوتا موتور نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. دلیل این امر جنگ قیمتی شدید در چین و همینطورکاهش فروش در ژاپن پس از نقص‌های بخش ایمنی و توقف تولید برخی از مدل‌ها عنوان شده است.

فروش جهانی در این خودروسازی در ماه آوریل ۰.۵ درصد کاهش یافته، زیرا کاهش ۲۷ درصدی فروش در چین به عنوان بزرگترین بازار خودروی جهان و کاهش ۱۴ درصدی در ژاپن، باعث شد که رشد دو رقمی فروش خودروی این شرکت در آمریکا و اروپا خنثی شود.

خودروسازان در بازار بزرگ، اما شلوغ خودروی چین درگیر جنگ قیمتی شدید هستند و خودروسازان ژاپنی هم به دلیل استقبال از خودرو‌های الکتریکی و پلاگین هیبریدی که توسط برند‌های چینی فروخته می‌شوند شرایط دشواری را سپری می‌کنند.

به طور کلی تویوتا به دلیل تولید ضعیف‌تر در بازار‌هایی مانند چین، ژاپن، تایلند و مکزیک، کاهش ۴ درصدی تولید جهانی خودروهایش را گزارش کرده است که این رقم با احتساب فروش شرکت لکسوس، زیرمجموعه تویوتا، گزارش شده است. این شرکت در فوریه و مارس مجبور شد بار‌ها تولید خود را در کارخانه مکزیک متوقف کند. گفتنی است خودرو‌های برقی تنها ۲ درصد از فروش این شرکت را شامل شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۷ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
تویوتا دربست مال آمریکاست
آخرین اخبار