رئیس کل دادگستری استان تهران خبر داد؛

تسریع در اجرای احکام پرونده‌های «ریگان خودرو» و «شهر خودرو»

القاصی ضمن استماع مطالبات جمعی از شکات پرونده‌های «ریگان خودرو» و «شهر خودرو»، دستورات لازم جهت تسریع در اجرای احکام این دو پرونده را صادر کرد.

علی القاصی به همراه جمعی از مسئولان قضایی استان تهران در برنامه هفتگی ملاقات مردمی در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) حضور یافته و در حدود ۴ ساعت به بررسی مشکلات حقوقی و قضایی مراجعه‌کنندگان پرداخت.

وی در این برنامه همراه جمعی از مدیران قضایی استان تهران به صورت چهره به چهره با مراجعان گفتگو و ضمن استماع بی‌واسطه مشکلات قضایی و حقوقی ۳۳۰ نفر از مراجعان، دستورات قانونی لازم را صادر برای رفع مشکلات آنان صادر کرد.

عمده درخواست‌های مراجعان در این ملاقات مردمی با عناوین درخواست خلع ید، استرداد ثمن معامله، کلاهبرداری، ارتشا، فسخ قرارداد، درخواست اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری، تقاضای پیگیری و تسریع در رسیدگی‌ها، درخواست‌های عفو و تخفیف مجازات، حفظ حقوق عامه و حقوق شهروندی بود که رئیس کل دادگستری و مسئولان قضایی استان تهران در این رابطه، راهنمایی‌های لازم را ارائه و دستورات مقتضی را صادر کردند.

رئیس کل دادگستری استان تهران در جریان این برنامه از برنامه‌های ملاقات مردمی مسئولان قضایی استان تهران، با جمعی از شکات پرونده‌های کثیرالشاکی «ریگان خودرو» و «شهر خودرو» دیدار کرد و مطالبات آنها مبنی بر «تسریع در اجرای حکم» را مورد استماع قرار داد.

در بررسی‌های انجام شده از سوی القاصی مشخص شد که بخشی از پرونده‌های کثیرالشاکی «ریگان خودرو» و «شهر خودرو» جهت اجرای حکم به واحد اجرای احکام ارجاع شده و بر همین اساس، رئیس کل دادگستری استان تهران ارشادات لازم خطاب به اجرای احکام دادسرا را به‌عمل آورد تا در اجرای رای صادره و احقاق حقوق مالباختگان تسریع صورت گیرد.

متقاضیان می‌توانند جهت ملاقات با رئیس کل دادگستری استان تهران و مسئولان قضائی استان با مراجعه به درگاه «سامانه ارتباطات مردمی عدلیه - سامع -» به نشانی www.Same.eadl.ir، درخواست خود را ثبت کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار