سخنگوی صنعت برق گفت: با آغاز دوره گرما میزان مصرف برق کشور نسبت به هفته گذشته افزایش ۶ هزار مگاواتی و رشد ١١ درصدی را نسبت به هفته گذشته نشان می‌دهد.

مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر و سخنگوی صنعت برق با اشاره به افزایش ۶ هزار مگاواتی و ۱۱ درصدی مصرف برف گفت: در جهت مصرف بهینه برق و اجرای برنامه‌های تشویق محور صنعت برق، پویش ویژه‌ای به نام «با انرژی» از نیمه اردیبهشت ماه آغاز شده که تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.  در قالب این پویش ضمن تشویق مردم به استفاده درست از انرژی برق، راه اندازی سایت و اپلیکیشنی با همین نام نیز راهکار‌های مصرف درست برق به مردم آموزش داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت توانیر تصریح کرد: در کنار جوایز گسترده‌ای که برای تقدیر از فعالان  این پویش در نظر گرفته شده، محتوا‌های متنوعی برای آموزش راهکار‌های مصرف بهینه برق  در وب اپلیکیشن با انرژی قرار گرفته است. انتظار می‌رود با اجرای پویش با انرژی، شاهد  کاهش ١٥ درصدی مصرف برق مشترکان خانگی باشیم

رجبی مشهدی با اشاره به طرح‌های تشویقی صرفه جویی در مصرف برق، از اختصاص قبض برق رایگان به مشترکانی که مصرف برقشان را کاهش می‌دهند، خبر داد و گفت: مشترکان متناسب با میزان کاهش انرژی، امتیاز دریافت می‌کنند و با شرکت در قرعه کشی از جوایز ارزنده‌ای مانند خودرو، لوازم خانگی و کالای دیجیتال بهره مند می‌شوند. تنها با  چند راهکار ساده مانند قرار دادن  درجه کولر روی عدد ٢٤ و استفاده از دور کند کولر آبی و یا عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعت‌های اوج مصرف برق می‌توانند  شانس خود را برای دریافت جایزه افزایش دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۷ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
نکنه دماسنج نداری تش می باره توقع نداری کولر خاموش کنیم بریم زیر نور خورشید آفتاب بگیریم تلف بشویم؟
Iran (Islamic Republic of)
حمید
۱۹:۲۱ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
وسایل سرمایشی رو برای روزهای گرم ساختن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۱ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
قم
کویر
گرمای جهنمی
سقف الگوی مصرف از۱۰۰۰به۶۰۰
خیانت به ملت
آخرین اخبار