رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری گفت: در سال ۱۴۰۲ مجموعا ۶۹ مجوز فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری از سوی سازمان بورس صادر شد.

سیاوش پرویزی نژاد رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری در نشست گروهی سازمان بورس گفت: سال ۱۴۰۱ ارائه دستورالعمل تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت در سهام و در اوراق مبتنی بر کالا را داشتیم همچنین اساسنامه و امیدنامه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط با اصل سرمایه‌گذاری ابلاغ شد.

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: یک اقدام دیگر در سال ۱۴۰۱ ابلاغ اساسنامه و امیدنامه صندوق‌های بخشی بود که در حال حاضر حدود ۱۵ صندوق‌ بخشی داریم. در سال ۱۴۰۱ ما حدود ۶۱ مجوز فعالیت صندوق را صادر کردیم.

او گفت: در سال ۱۴۰۲ ارائه ساختار کلی صندوق سرمایه‌گذاری بازنشستگی تکمیلی را داشتیم همچنین ابلاغ اساسنامه و امیدنامه نمونه صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازنشستگی تکمیلی در سهام را عملیاتی کردیم. ارائه دستورالعمل تاسیس و فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری از دیگر اقدامات ما بود همچنین صدور مجوز ۳ صندوق با تضمین اصل مبلغ سرمایه‌گذاری را داشتیم و در سال ۱۴۰۲ مجموعا ۶۹ مجوز فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری صادر شد.

پرویزی نژاد در ادامه بیان کرد: تدوین مقررات صندوق‌های سرمایه‌گذاری بدهی خصوصی، تدوین مقررات صندوق‌های سرمایه‌گذاری پوششی، اصلاح دستورالعمل و اساسنامه صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان، اصلاح دستورالعمل و اساسنامه صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی و جسورانه و تدوین دستورالعمل تاسیس و فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات از جمله برنامه‌های ما برای امسال است.

او افزود: در حال حاضر ۲ صندوق بازنشستگی تکمیلی در بازار سرمایه فعال هستند سازمان بورس هم به شکل مستقیم بر صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی نظارت دارد. انتشار اوراق گواهی خاص ۳۰ درصد چالشی دیگر برای بازار بود که حالا منتظر نتیجه نهایی از سمت شورای نگهبان هستیم.

خبرنگار: کیمیا قلی پور

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
Mohsen
۱۸:۵۲ ۲۱ خرداد ۱۴۰۳
اول تکلیف چک بلامحل مسکن ملی راروشن کنید؟
آخرین اخبار