کارشناس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: طبق نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی اغلب نقاط استان بخصوص در نیمه شمالی آن تا پایان هفته جاری بارانی است.

یاسر اشتاد کارشناس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: براساس نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی فعالیت امواج بارشی در استان که از ابتدای هفته آغاز شده بود تداوم خواهد داشت.

وی اضافه کرد: رگبار باران، وزش باد، بارش تگرگ در نقاط مستعد از جمله پیامد‌های فعالیت امواج بارشی است و بیشتر نقاط شمال استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

اشتاد ادامه داد: در نقاط مستعد علاوه بر بارش تگرگ و هم چنین مه گرفتگی و کاهش دید دور از انتظار نیست.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی در ادامه گفت: پیرو هشدار نارنجی صادر شده توصیه می‌شود که دستگاه‌های خدمات‌رسان و عضو مدیریت بحران تمهیدات لازم را در این زمینه به کار گیرند و شهروندان نیز از تردد در ارتفاعات تا اطلاع ثانوی بپرهیزند.

وی با توصیه به دامداران هم گفت: توصیه می‌شود از چرای دام در ارتفاعات تا پایان فعالیت سامانه در منطقه خودداری کرده و به علت احتمال بروز صاعقه در دامنه کوه‌ها هم تردد نداشته باشند.

اشتاد با اشاره به اینکه تغییراتی در دمای هوای استان گزارش نشده است، افزود: شهرستان چالدران خنک‌ترین شهر استان در ۲۴ساعت گذشته با دمای مثبت ۱۰درجه سانتی‌گراد و شهرستان بوکان با مثبت ۳۵درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین شهر گزارش شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته بین یک تا پنج میلی‌متر بارندگی در نقاط مختلف استان گزارش شده که شهر‌های پیرانشهر و سلماس با پنج میلی‌متر بارش بیشترین میزان را به خود اختصاص داده اند

آذربایجان‌غربی استانی کوهستانی با بارش‌های متنوع در طی فصول مختلف سال است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.