در پی ضبط و انتشار مکالمه تلفنی دفتر دبیرکل سازمان ملل از سوی سفیر اسرائیل، شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرد که او برکنار و سفیر سابق این رژیم جایگزین او شده است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی گزارش داد دنی دانون، سفیر سابق اسرائیل در سازمان ملل متحد به عنوان نماینده این رژیم به سمت قبلی خود بازمی‌گردد.

بر اساس این گزارش، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر و وزیرخارجه اسرائیل تصمیم گرفتند تا دنی دانون را به عنوان سفیر اسرائیل در سازمان ملل منصوب کنند.

در بیانیه دفتر نخست‌وزیر اسرائیل آمده است: دانون تجربه قابل توجهی در عرصه بین‌المللی دارد و شکی نیست که استعداد و تجربه او در این زمان خود را نشان خواهد داد. این انتصاب برای تایید دولت ارائه خواهد شد و پس از آن دانون، دومین دوره خود را به عنوان سفیر اسرائیل در سازمان ملل آغاز خواهد کرد."

دانون از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ نماینده اسرائیل در سازمان ملل بود.

 استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد روز دوشنبه به وقت محلی در پاسخ به این سوال که آیا ورود دانون به معنای تغییر روابط بین سازمان ملل و اسرائیل است؟ گفت: "امید، بهار همیشگی است."

او افزود که دانون و آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، روابط رسمی دارند.

دانون جایگزین گیلعاد اردان سفیر اسرائیل در سازمان ملل خواهد شد که هفته گذشته ویدئویی از صحبت خود با یکی از مقامات سازمان ملل را در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد.

 استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد با تایید اینکه اسرائیل از قرار گرفتن در فهرست متخلفان حقوق کودکان در جنگ‌ها مطلع شده است، از رفتار سفیر و نماینده این رژیم در ضبط و انتشار تماس تلفنی دفتر آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در این زمینه اظهار تعجب کرد و آن را غیرقابل قبول دانست.

«استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل روز جمعه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: اوایل امروز جمعه به وقت محلی (نیویورک)، «کورتنی راتری» مشاور آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل با «گیلعاد اردان» سفیر اسرائیل در سازمان ملل تماس گرفت تا به وی در خصوص قرار گرفتن اسرائیل در فهرست متخلفان حقوق کودکان در جنگ‌ها اطلاع دهد.

بر اساس اعلام دوجاریک، این گزارش قرار است در ۱۴ ژوئن با اعضای شورای امنیت سازمان ملل به اشتراک گذاشته شود، اما بر اساس روش مرسوم در سازمان ملل، مقامات این سازمان پیش از انتشار گزارش با کشور‌هایی که قرار است به این فهرست اضافه شوند، تماس می‌گیرند تا از افشاگری و درز اطلاعات جلوگیری شود.

اما سفیر اسرائیل آن تماس تلفنی را ضبط کرد و بخشی از آن را در حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت که باعث انتقاد و تعجب سخنگوی سازمان ملل شد.

سخنگوی سازمان ملل گفت: «ضبط ویدئویی تماس تلفنی و انتشار بخشی از آن در توئیتر توسط سفیر اسرائیل تکان دهنده و غیرقابل قبول است و صادقانه بگویم اقدامی است که من در طول ۲۴ سال خدمتم به این سازمان هرگز ندیده ام.»

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۳ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
لعنت به همتون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۰ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
تا نابودی و محو این رژیم منحوس چیزی باقی نمانده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۴:۳۶ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
دست همشون تو یک کاسه هست سگ زرد برادر شغاله
Iran (Islamic Republic of)
مریم
۰۳:۰۸ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
بره گم شه قاتل جلاد .
Iran (Islamic Republic of)
فرهاد
۰۲:۳۱ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
کلا باید اسرائیل از سازمان ملل اخراج شه
Iran (Islamic Republic of)
حسنی
۰۰:۴۳ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
اردلان ازنتانیاهو درس گرفته بود اداهای اورادر می آورد
Iran (Islamic Republic of)
علیرضا
۲۳:۵۵ ۲۱ خرداد ۱۴۰۳
رژیم جعلی و حرامزاده صهیونیستی کمترین صفتی است که میشه بهشئن داد .در ضمن همه صهیونیستها جنایتکار و وحشی و شیطان صفتن و هوادارهای صهیونیستها حتما رگ و ریشه ای در حرامخواری دارن .
آخرین اخبار